środa, 30 stycznia 2013

Genetyka, czyli nieco o pochodzeniu

Swego czasu rozpoczęto masowe badania genetyczne w celu weryfikacji teorii archeologicznych o migracjach ludności. W wyniku tego mamy obecnie dość dobrze udokumentowaną bazę pochodzenia ludnosci na danych ziemiach. Nasi przodkowie, czyli Słowianie są górą. Oczywiscie zaraz też pojawiły się strony "prostujace włosy", które próbują wszędzie doszukiwać się Niemców i Anglików, tfu Germanów.-) Historia jest jedyną nauką, którą piszą zwycięzcy. Tymczasem prawda jest bolesna aż do bólu, a nawet bulu.-)

Warto tutaj odać głos Białczyńskiemu, który pyta, o to, gdzie podzieli się Germanie.
Powszechnie wiadomo, że założycielami miasta Rzymu i pierwszego państwa na półwyspie byli Etruskowie. Z ostatnio odczytanych zabytków wynika, że Etruskowie posługiwali się językiem słowiańskim, to oni Słowian mieszkających pomiędzy Wisłą i Renem uważali za braci i tak ich nazwali – po łacinie „germanus”. Tak wynika z logicznego rozumowania. Nazwa ta pojawiła się w dziele Tacyta, którego jedyny egzemplarz został odnaleziony w opactwie Hersfeld w Niemczech z którego, jak złośliwi twierdzą – „Jeszcze atrament nie wysechł” i w 1456 roku przeniesiony do Włoch.. W IX wieku n.e. Cesarz Porfirogeneta zostawił wiadomość, że Germanie (bracia) mówili językiem słowiańskim.

Nowo utworzona mieszanka etniczna ze zbuntowanych najemników składających się ze Słowian, Skandynawów  i miejscowej ludności celtyckiej, dostała zaszczytne miano „Braci” po  sprzymierzeńcach słowiańskich.
Kim byli ci, którzy przynieśli język zwany współcześnie germańskim?
Ich haplogrupy szukałbym wśród kilkuprocentowych mutacji współczesnych Germanów.   [...]
Oczekuje wdzięczności za konstruktywną podpowiedź od współczesnych Germanów, których braćmi, za ich wybryki w Europie, nikt nie chce nazywać. 

No i na koniec mała ciekawostka, bo całe te "germańskie" runy, to okazuja sie być pozostałością po naszych słowiańskich przodkach.-). Polecam przeczytać książkę Winicjusza Kossakowskiego - Polskie runy przemówiły. Bo jak mawiają starzy górale  - Jak starożytna wieść niesie, Słowianie pośli od słowa, ale w prawdziwym rozumieniu a nie takim jak teraz. Bo słowo to było tylko to, co się znakami kreśliło, a nie to z gadki

Polecam ku rozwadze wszystkim tym, którzy próbują odnaleźć wyższość tzw. Zachodniej kultury nad kulturą własną.


Update: R-M458 frequency distribution
Rozkad grup genow:27 komentarzy:

 1. Etruskowie nie mówili w językach słowiańskich. Każdy, kto próbuje odgrzewać te teorie (typu sensacje, że odczytano pismo Wenetów! (tych z Wenecji), Ilirowie to byli Słowianie!), jest zazwyczaj bardzo na bakier z nauką.

  Próbowałem kiedyś nawet dyskutować z jednym zwolennikiem takiej teorii, ale dałem sobie spokój, bo człowiek nie rozumiał nawet, dlaczego samo podobieństwo słów w zachowanych zabytkach trackiego (język satem, indoeuropejski) do współczesnego słoweńskiego (satem, indoeuropejski) nie oznacza, że tracki był słowiański.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. samo podobieństwo słów w zachowanych zabytkach trackiego do współczesnego słoweńskiego nie oznacza, że tracki był słowiański

   Oczywiscie, że samo podobieństwo słów nic nie oznacza, uzyte określenie iż "mówili językiem słowiańskim" jest raczej pewnym uproszczeniem. Tak samo jak brak podobieństwa pomiędzy starogreckim a nowogreckim coś oznacza.-)

   Kiedyś studiowałem historię i archeologię i wyciagnąłem z owych nauk kilka:
   - historia w sensie scisłym nie jest nauką,-)
   - historia ZAWSZE pisana jest pod czyjeś zamówienie
   - zasadniczą wartość w historii dają badania nauk ścisłych i archeologia eksperymentalna,-)
   - narody i języki potrafią zniknąć, ale geny i kultura już nie.

   Dobrym przykładem są tutaj Węgrzy, ale i bliźsi nam czasowo Jaćwingowie, którzy zasadniczo "roztopili się" w masie niż wyginęli.-) Podobnie sprawa się ma z Germanami, którzy zajęli tereny czysto słowiańskie. Do tej pory można prześledzić granice pomiedzy światem słowiańskim a celtyckim w czasie "dziadów" gdy do Łaby widać ognie na cmentarzach, a po jej przekroczeniu już w zasadzie nie.-) Natomiast ciekawe samo w sobie jest śledzenie, jak próbuje się "zgermanizować" geny, szczególnie ludów które nigdy językami germańskimi nie władały, bo owe jezyki dla nich były nieme, stąd "niemce".

   Przy okazji w ramach eksperymentów proszę spróbować przetłumaczyć napisy runiczne na niemiecki.-) Naprawdę ciekawe doswiadczenie.

   Usuń
  2. Ognie na grobach 1 XI nie palą się też praktycznie w Czechach, tu raczej wpływ religii katolickiej się odznacza, protestanci i ateiści nie palą zniczy

   Usuń
  3. Niemcy to mieszanka religijna. Poczytaj sobie o wojnie 40-to letniej.

   Co do Czechów, to raczej są to ateisci, lub jak kto woli najbardziej zlaicyzowanym narodem świata. Ok 60% to bezwyznaniowcy, zaś do jakiejkolwiek religii przyznaje się tak ze 30% ogółu, co jest skutkiem wojen husyckich. Co do katolicyzmu Czechów, to najczęściej oni sami uznają iż katolicyzm jest dla nich ciałem obcym i to od kilkunastu pokoleń.-)

   Usuń
  4. @HansKlos
   Chodzi tutaj o cos innego
   a) Jest błędem metodologicznym porównywać język do współczesnego słoweńskiego (jak robił człowiek o którym wspominałem) zamiast do dobrze znanego np. średniowiecznego słoweńskiego czy innych średniowiecznych języków. Ten sam człowiek zresztą twierdził, że dopiero on odszyfrował pismo wenetów, podczas gdy pismo to jest odszyfrowane od dawna.

   b) języki takie jak trackie czy illirski są bardzo słabo poznane, liczba zachowanych napisów to jest garstka, natomiast skoro to były języki satem i indoeuropejskie, to musi wystąpić podobieństwo słów. Wystarczy porównać sanskryt i słowiański język, by dostrzec setki podobieństw.

   c) jest absurdem przypisywać haplogrupom powstałym 10-20tys lat temu przynaleźności do "german" czy "słowian", skoro większość historyków itd zgadza się, że 10-20tys lat temu nie było ani German, ani Słowian, a jedynie jakieś proto-grupy, różnice między którymi były zapewne na poziomie dialektalnym, i dowolnie się między sobą mieszające (np. twierdzenie, że r1b to celtowie jest bez sensu. Owszem, Celtowie to mogli być GŁÓWNIE r1b, ale na pewnie nie wyłącznie; z drugiej strony, r1b to byli nie tylko celtowie. Baskowie są r1b przeważająco, a nie są nawet indoeuropejczykami. Owszem, jakaś podgrupa r1b być może być uznana za typową dla celtow, ale nie cała r1b...).

   Usuń
  5. To że Hansa Klossa trochę poniosło w stronę fantasy w tym wpisie, nie musi oznaczać że kontrargumentem muszą być abstrakcyjne założenia.

   Co ma 10-20 tys. lat? (jest 2013, a nie np. 2005)
   R1a-M458, R1a-Z284, I1-M253, R1b-U106 etc? - odpowiem od razu, żadna z tych haplogrup.

   Usuń
  6. Oczywiście co do R1b-L51/L11 czyli obecnie R1b1a2a1a/R1b1a2a1a1 (i oczywiście niżej, z tym że już wykształcone w Europie przynajmniej/czy raczej najwcześniej w ciagu neolitu) całkowita racja. Zindoeuropeizowana grupę(-y) wywodzącą(-e) się z Bliskiego Wschodu/Anatolii - choć też oczywiście po tym fakcie (czyli po zindoeuropeizowaniu) - rozszerzali po Europie głównie np. Celtowie (U106 raczej dopiero Germanie).

   Usuń
 2. Berlin to przeciez sredniowieczny Bralin gdzie handlowano niewolnikami.

  W Dani wykonuje sie rutynowe badania genotypu ludziom ktorzy juz przysporzyli duzych kosztow opiece zdrowotnej.
  Badani twierdza ze gdyby przewidywali czego sie dowiedza to w zyciu nie pozwoliliby na badania !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;-)). Przy przy okazji, po łacinie germanus to kuzyn, krewny. Jeżeli więc napisy etruskie daje się odczytać jako słowa słowiańskie, to dość oczywistym staje się wniosek, że pierwotni germanie byłi Słowianami. Z drugiej strony, gdy tereny aż po Łabę były słowiańskie, to dość sensownym staje się wniosek, że skoro Etruskowie nazywali ich kuzynami, to sami również byli Słowianami. Historycy jednak często nie posługują się logiką, a raczej wysługują się nią.-)

   W historii wielu zdarzeń z przyczyn politycznych nie chce się pamiętać, ot choćby faktu ogromnego wpływu Rosji i Słowian w ogólności w wieku XVIII i XIX na Zachodnia Europę, gdzie carskie wojska chadzały sobie aż po Włochy jak po swoim,-) zaś magnaci rosyjscy i polscy hulali w domach uciech Paryża, podczas, gdy ich służba czekała zawsze gotowa do działania w barach bistro, których nazwa pochodzi od ukraińskiego lub rosyjskiego słowa bystro, tj szybko.-)

   Usuń
  2. Nie, napisy etruskow nie da się odczytać jako słowiańskie, a sami Germanie nie nazywali samych siebie Germanami (ani Niemcami).

   Przykład etruskiego (interpunkcja dodana jako powszechnie przyjęte):
   " Ita tmia icac he
   ramašva vatieχe
   Unial astres θemia
   sa meχ θuta Θefa
   riei Velianas sal
   cluvenias turu
   ce munis tas θuvas
   tameresca ilacve
   tul erase nac ci avi
   l χurvar, tešiameit
   ale ilacve alšase
   Nac atranes zilac
   al, sel eita la acnašv
   ers itanim heram
   ve avil eniaca pulum χva."

   Wiadomo co to mniej więcej znaczy, bo napis był dwujęzyczny. (Pyrgi tablets).
   Próba odczytania tego po słowiańsku powoduje absurdy, w rodzaju używania współczesnych słowiańskich słów, dowolnego przestawiania literek, oraz zmiany sensu w stosunku do fenickiego tekstu.

   Usuń
  3. Typowe błedy logiczne:
   - założenie, że napisy w obu językach zawierały to samo,
   - w piśmienności tych czasów nie było ustalonych reguł dla pisma, stąd między innymi nie stosowano odstępów pomiędzy wierszami, pomijano samogłoski lub ich część, pisano raz z lewej do prawej, a raz odwrotnie,
   - języki słowiańskie mają b.dobrze udokumentowane zmiany językowe i słowa dotyczące życia powszedniego, żywności, podstawowych czynności niewiele się zmieniły, czasami zmieniło się nieco znaczenie, np godina, w j.polskim godzina, w bułgarskim rok, np god, gody w rosyjskim rok, w polskim rocznica ślubu, itp
   Podsumowując, próba odczytania etruskiego za pomocą słów z języków słowiańskich metodologicznie jest poprawna i nie odbiega od standardowych metod archeologicznych i historycznych

   Usuń
  4. Jak jest poprawna, jak sam Pan pisze, że słowa zmieniały znaczenie, a tutaj aparaty odczytują za pomocą współczesnych języków słowiańskich, ignorując kupę rzeczy która na 100% w starosłowiańskim musiała być (iloczas, jery) a których nijak się nie da dostrzec w zachowanych napisach?

   Usuń
  5. To znaczy,żeby uściślić: jest poprawna próba odczytania etruskiego za pomocą języków słowiańskich, ale nie współczesnych.
   Jako przykład, weźmy wyguglaną przeze mnie interpretację jednego z tabletów po słowiańsku - np. miesiąc. W jednym z interpretacji odczytania tabletów pyrgi jest np. "mesec", co pasuje do współczesnych języków południowosłowiańskich, ale nijak nie pasuje do form znanych ze starocerkiewnosłowiańskiego (gdzie mamy мѣсѧць), innych znanych historycznych form, czy tez form zrekonstruowanych.

   Jeżeli więc ktoś próbuje odczytać tekst sprzed paru tysięcy lat, za pomocą współczesnej formy "mesec", ignorując, że forma ta wyglądała inaczej ledwo półtora tysiąca lat, to popełnia bład pozwalający go określić jako ignoranta.

   Analogiczny błąd popełniają ci, co odczytują etruski za pomocą węgierskiego czy tureckiego i udowadniają na tej podstawie, że Etruskowie to byli przodkowie Węgrów czy Turków (są tacy również na sieci, może Pan poguglać).

   Usuń
  6. Nie twierdzę, że ci, co głoszą słowiańskość etrusków sie mylą, ale też nie twierdzę, że ci co głoszą inaczej się nie mylą.-)

   Starocerkiewno słowiański jest językiem starszym, a na dodatek zapisany innym alfabetem.

   Usuń
 3. Etruskowie to Rosjanie.
  'Chcę zaprezentować unikalny film, który wywróci oficjalną historię ...Rzymu. Co ciekawe został odkryty w czasie poszukiwań zaginionych ...10 pokoleń Izraela.
  W tej sprawie jest prowadzone w chwili obecnej dochodzenie historyczne. Wbrew pozorom ten film to tylko bardzo mały odłamek z tematu, który wyjaśni brakujące 1000 lat historii Polski (albo jeszcze dalej), oraz ujawni całą prawdę o historii Słowian rosyjskich, polskich, łużyckich i innych.
  Jak myślicie skąd pochodzi pismo zwane dzisiaj jako rosyjska cyrylica?.
  http://www.youtube.com/watch?v=9Itzv3HShSY&feature=player_embedded

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci, którzy interesują się kulturą słowiańską zapewne wiedzą, ale innym warto przypomnieć, że zachowane pisma w głagolicy liczebnie wielokrotnie przewyższają wszystkie pisma greckie i rzymskie (łacińskie), nie wspominając o pismach w cyrylicy. Najstarsze uniwersytety leżą na ziemiach słowiańskich, gdzie gromadzono pisma głagolskie i w cyrylicy, w tym w Krakowie i w Pradze.-)

   Usuń
 4. O ile pamietam to Rzym zalozyli uciekinierzy z Troji, ktorzy raczej nie byli Etruskami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to istnieją dwie wersje, jak w każdej porządnej historii,-) jedna, że to Etruskowie założyli miasto, a inna, że zdobyli już dość dobrze rozwinięte miasto. W każdym bądź razie Etruskowie tworzyli podstawy przyszłego Rzymu.

   Usuń
 5. Widocznie uczylismy .
  sie innej wersji historii starozytnej. Ale moja jest zgodna z tym co podaje wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Romulus_and_Remus

  Etruskowie zas sluzyli Rzymianom za zrodlo plci pieknej (znani jako Sabinczycy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może, skoro trzech pierwszych władców Rzymu (państwa, nie miasta), jak przyznaja historycy, było Etruskami.-) Ponadto Etruskowie byli nazywani raczej Tyrreńczykami, stąd morze tyrreńskie (etruskie)

   Usuń
 6. Na podstawie prehistorycznych zapisów ustalono że pierogi etruskie znane są teraz jako ruskie, co jest niezbitym dowodem że łacina jest językiem słowiańskim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na podstawie wykopalisk ustalono, że na wschodzie Polski są tylko albo leniwe, albo ruskie. Pierogo, oczywiscie.-)

   Usuń
  2. Jestem za ale nie przeciw na Boga.

   Usuń
 7. http://www.zbawienie.com/10-pokolen.htm.
  Bardzo obszerny artykuł,duzo w nim testów biblijnych ale także faktów historycznych tych minionych i współczesnych.Drodzy czytelnicy odrzucie uprzedzenia i przeczytajcie materiał do końca bo warto.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę zwrócić wagę na nazwę "Etruskowie":

  et-Rusek...

  OdpowiedzUsuń
 9. Woody Allen :“Polityk w hierarchii społecznej stoi niżej od sadysty znęcającego się nad dzieckiem”
  http://miziaforum.wordpress.com/2013/02/02/koniec-z-emeryturami-info-tvn-tusk-szykuje-oswiadczenie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyzby mieli Polakom zabrac renty.Woody Allem mial racje ze politycy to dzieci znacajacy się nad kotkami.Tak to bylo?

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP