środa, 31 lipca 2013

Paszkwil wyborczej, czyli jak obsikać Polaków

W 1993 roku Szechter Zeitung cichimi rączkami jednego Michała opublikowała paszkwil, że Powstanie Warszawskie wybuchło po to, aby dobić niedobitki Żydów z Powstania w getcie. Jeden taki nadprezydent, podobnie jak jego ojciec, znów próbował opluć i obsikać Polskę, Polaków i polskość. W swojej zapluwającej się nienawiści do wszystkiego, co dla Polaków jest polskie i normalne, podobnie jak Oskar, tfu Słońca Peru, szerzy on pogląd iż polskość to nienormalnośćWarto poczytać opowieść historyka o tym, jak masowo generuje się dokumenty w Ministerstwie Prawdy aby okłamać, tfu zlikwidować mowę nienawiści. Jednym słowem - dwa plus bezdobrze i jszcze na dodatek o działaniach nadprezydenta, o Powstaniu Warszawskim i jego żołnierzach oraz o szujach, którzy próbują nam wszystkim nasikać do herbaty za nasze pieniądze w ramach różnych akcji z cyklu Ożeł morze.-)

22 komentarze:

 1. czekaj czekaj czy masz na myśli tę samą gazetę która właśnie zamieściła do wydania spiewnik powstanczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat śpiewnik powstańczy zamieściło kilka gazet,-) ale intuicja Ciebie nie myli.-)

   Usuń
 2. "W 1993 roku Szechter Zeitung cichimi rączkami jednego Michała opublikowała paszkwil"
  Możesz to udowodnić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co udowadniać? Wystarczy sięgnąć do rzeczonego numeru. Są tacy, co czytali.

   Usuń
  2. W każdej wiekszej bibliotece.-)

   Usuń
 3. "aby dobić niedobitki Żydów z Powstania w getcie"
  Nawet jesli to prawda to niestety zamiar sie nie udal.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żydzi wtopieni przez wieki w naszą Ojczyznę, w straszny sposób wytępieni zniknęli z krajobrazu. Po umęczeniu, po wszystkich zrywach, po cierpieniach, rozpłynęli się we mgle historii. Zrządzeniem losu akurat ten jeden - przodek wymienionego we wpisie - ocalał i teraz jego potomek, jak troll, sika nie do mleka, ale na wszystko co polskie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważ, że najbardziej ucierpieli bogobojni Żydzi, bo ci świeccy i czerwoni najczęściej się do kogoś łaskawej reki (i kieszeni) podczepiali. Zauważ, że najwięcej uratowało się Żydów-komunistów. Raz, że mieli cynk, a dwa, to posłużyli potem Stalinowi do realizacji jego własnych celów, vide brat stryjeczny owego trola.

   Usuń
 5. Prawda to. Jednak szuje ludzkie wszędzie się zdarzały/ją. Słyszałam też od Żyda, że antysemityzm jest im bardzo na rękę i sami mogliby go wymyślić, dla własnych interesów. Wór stalinowców różne nacje zawiera, ale tym straszniejsza jest tam obecność tych, którzy znaleźli tu swoją nową Ziemię Obiecaną i przez wieki żyli tak dobrze, jak nigdzie w Europie.
  Rzeczony brat w Uppsali mieszka i twierdzi, że jego przeszłość, to prywatna sprawa... Prawie śmieszne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Antysemityzm jest bardzo starej daty, i wymyślili go...żydowscy kapłani, żeby naród nie rozpłynął się wśród ludów Bliskiego Wschodu. Pisze o tym akurat Żyd. polecam książkę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178087/zydowskie-dzieje-i-religia-zydzi-i-goje---xxx-wiekow-historii
  Może należałłoby zbadać inspiracje niemieckiego XX wieczneego antysemityzmu, i czy to nie przypadkiem sami Żydzi go wywołali, a raczej ich politycy,uznając, że bez strachu przed pogromami nie zmuszą Żydów europejskich do ponownego osiedlenia się w Palestynie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jakie są inspiracje antysemizmów róznej odmiany i kto to wymyslił, bo semici, to zarówno Żydzi, jak i Arabowie, którzy wspierali Hitlera.-) Faktem jest natomiast, ze zarówno hitleryzm, jak i stalinizm był finansowany przez banki amerykańskie, które należały głównie do bogatych i raczej mało religijnych Żydów. Ci ostatni jakoś specjalnie nie przejmowali się losem swoich współbraci, dopóki nie okazało się, że za zamordowanych płacą odszkodowania,-) vide przedsiębiorstwo holokaust, opisane w kilku ciekawych książkach napisanych nota bene przez Żyda.-)

   Świat zadziwia mnie ciągle w tej materii.

   Usuń
  2. > Nie wiem, jakie są inspiracje
   > antysemizmów róznej odmiany
   Jesteś neukiem czy jak? Mechanizm jest banalnie prosty:
   W tradycyjnych społecznościach, gdy społeczność spotyka jakieś masowe nieszczęście o charakterze losowym (susza, nieurodzaj, powódź, epidemia, wielki pożar, przegrana wojna z inną społecznością) społeczność dochodzi do wniosku, że jest to skutek nieprzychylności tego czy innego boga (w którego dana społeczność akurat wierzy).
   Szybko stąd wyciągnięty zostaje też wniosek, że nieprzychylność ta jest skutkiem tego, że jacyś członkowie społeczności tego boga/bogów obrazili.
   Stąd krótka droga do ich ustalenia - zapewne obrazili boga/bogów Ci, którzy wierzą w coś innego niż większość społeczności.
   Stąd jeszcze krótsza droga do wniosku, że wystarczy tych którzy obrazili boga/bogów pozabijać, aby na społeczność łaski boga/bogów znów spłynęły

   Stąd regularnie powtarzające się przez tysiąclecia mordy Żydów czy Cyganów w społecznościach europejskich, ale też mordowanie chrześcijan w Starożytnym Rzymie, mordowanie katolików w społeczeństwach protestanckich oraz protestantów w społeczeństwach katolickich, możnaby wymieniać długo.


   Dlaczego Niemcy zrobili to co rzobili? Bo uznali Żydów za winnych przegraniu I Wojny Światowej, a także za winnych Wielkiego Kryzysu.

   Usuń
  3. Zdaje sie, że to Ty czegos nie doczytałeś.-) Tradycyjne czy nietradycyjne nienawiści przeradzają się jedynie w burdy i czasami jakies odosobnione akty morderstwa, ale zorganizowanie mordowania na masową, wręcz przemysłową skalę wymaga czegos wiecej - zaangazowania sie w to władzy i uzycia organizacji państwa do ich cichego lub jawnego wsparcia. Ciche wsparcie państwa niemieckiego miało niejsce w przypadku rzezi wołyńskich, a jego jawna odmiana to rzezie Ormian, tfu Żydów.-)

   Stąd regularnie powtarzające się przez tysiąclecia mordy
   Raczej był to efekt pustego portfela lub chęć odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów. Jak Kaligula kazał podpalić Rzym, to ani jedna willa i dobytek rzymskich senatorów nie ucierpiał,-) a nawet nieco się co poniektórym powiększył zasób posiadania. Potem to przeszło w nowoczesną formę wyrywania złotych zębów, tfu dentystykę profilaktyczną w żydowskich, tfu niemieckich, tfu faszystowskich obozach zagłady. Uznanie przez Niemców, że Żydzi są winni przegranej przez nich I wojny światowej nie wybudowało obok Oświęcimia Auschwitz.-)

   Usuń
  4. > Tradycyjne czy nietradycyjne nienawiści przeradzają się
   > jedynie w burdy i czasami jakies odosobnione akty
   > morderstwa,
   ... jeśli mamy sytuację "bussiness as usual".
   Wszystko ma zupełnie inny przebieg po tym jak społeczność zostaje dotknięta jakimś masowym nieszczęściem o charakterze losowym - wtedy zaczyna się w społeczności szukanie winnych tego nieszczęścia*). Co do udziału władz: w tym momencie pojawia się też w społeczeństwie oczekiwanie, że władze wezmą udział w poszukiwaniu winnych i ich ukaraniu (to przecież jedna z najważniejszych funkcji władzy: znajdowanie i karanie osób, które działają na szkodę społeczności) - władze mogą zdecydować się na różne reakcje wobec tego oczekiwania i różna może być potem skuteczność władz we wdrażaniu tego na co się zdecydowały (niemieckie władze okazały się po prostu niewyobrażalnie skuteczne)

   >Jak Kaligula kazał podpalić Rzym, to ani jedna
   >willa i dobytek rzymskich senatorów nie ucierpiał,-)
   Radio Erewań?
   Rzym podpalił Neron a nie Kaligula.
   I w dodatku wcale go nie podpalił.
   To idealny przykład tego o czym mówię.

   Rzym spalił się z przyczyn losowych (z resztą palił się regularnie co kilka pokoleń - winna była ciasna drewniana zabudowa, ten pożar za Nerona nie był nawet największym z pożarów Rzymu)
   Jak zwykle po niekorzystnym zdarzeniu losowym społeczność zaczęła szukać winnych i ich znalazła wśród tych, którzy byli powszechnie nielubiani i obrażali bogów, czyli w tym przypadku chrześcijan (a byli nielubiani i obrażali bogów, bo negowali istnienie bogów, w których wierzyli pozostali - prawie wszyscy pozostali mieszkańcy Imperium byli politeistyczni i jedne grupy nie niegowały istnienia bogów innych grup).
   Gdy po wielu latach to chrześcijanie stali się w Imperium większością zrobili dokładnie to samo - przypisali losowe zdarzenie (pożar Rzymu) komuś, kogo nie lubili - Neronowi.

   _____
   *) Wiele eksperymentów wykazało, że ludzki mózg ma tendencje do "widzenia" udziału świadomego sprawcy w przypadkowych zdarzeniach. Stąd ogromna popularność wszelkich teorii spiskowych - do spisku przebranych za ludzi Reptilian włącznie.

   Usuń
 7. Walka z "mowa nienawisci" i "faszyzmem" do tego stopnia absorbuje uwage , siły i srodki Ministerstwa Spraw Wewnetrznych oraz Prokuratury z Seremetem na czele ze zapomnieli wykryc zabojce i zleceniodawce na Papałe !

  OdpowiedzUsuń
 8. Żaden inny naród nie zrobił tyle dla Żydów tych prawdziwych co Polacy
  http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_808.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Hans co Ty na to?
  http://www.youtube.com/watch?v=4npH-rJFga8&feature=player_embedded#at=83

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny przykład zwykłego sku..stwa i szkalowania ludzi niczym w PRL, tfu PLR bis.
   http://ahm.1944.pl/Benon_Janczewski

   Usuń
 10. o prawda to niestety zamiar sie nie udal.

  Nie jest to sztuka mowic, co gleboko w sercu siedzi, ,gdy juz jestesmy starzy, i na emeryturze. To odwaga czlowieka ktory mowi:
  Ja sie ani milicji, ani partii nie boje. Bo mam raka.
  Aby poglady mialy jaks wage, trzeba je wyglaszac, gdy mamy cos do stacenia. W tym zas wypadku, sugerujemy brzydkie rzeczy. Dlaczego Polacy mieliby brudzic swe rece dobijaniem zydowskich krawcow i szewcow? Po co? To nie ci Polakom zaszkodzili, i njie ich potomkowie dalej szkodza. I to nie ci unikneli okropnej, nieludzkiej smierci.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP