piątek, 7 lutego 2014

Przy Okrągłym Stole spotkali się oficerowie prowadzący ze swoimi TW

Andrzej Gwiazda powiedział był iż:

Polska ucierpiała na likwidacji komunizmu znacznie mocniej niż inne kraje, gdzie okrągłych stołów nie było [...] przyczyną katastrofy polskiej transformacji był właśnie Okrągły Stół, a nie co innego

[...]Przede wszystkim Okrągły Stół był nie sukcesem tylko kapitulacją. Kapitulacją w imieniu całej opozycji stanu wojennego.


Okrągły Stół jest procedurą wzorowaną na wczesnośredniowiecznym okrągłym stole króla Artura, ale przy tym okrągłym stole zasiadała jego drużyna, zasiadali przyjaciele, ludzie z jednego kierunku, którzy uzgadniali ze sobą prowadzenie dalszej polityki, taktyki czy strategii. [...]Dlatego jeśli już, to mogę tylko powtórzyć to określenie, że przy Okrągłym Stole spotkali się oficerowie prowadzący ze swoimi TW. I w dużej mierze to się pokrywa.

[...]Przy prostokątnym stole zasiadają dwie grupy, które mają inne interesy, swoje interesy i to przy takim stole zawiera się kompromis. Do okrągłego stołu siada się wtedy, kiedy kompromis już jest zawarty.

11 komentarzy:

 1. Trudno sie nie zgodzic z ta ocena. Bylo to bardzo sprtytne zagranie polityczne, ktore pozwolilo stronie przegrywajacej nie tylko na ocalenie skory ale wyjscie z konfliktu w postaci wzbogaconej o sprywatyzowany majatek narodowy. Z drugiej zas strony Niemcy i USA uzyskali szanse na rozbior wschodnich prowincji imperium radzieckiego oraz zyskali poslusznch wykonawcow dla planu grabiezy tych prowincji. Stad zreszta wzielo sie posluszne wyslugiwanie sie interesom amerykanskim przez rzady lewicy. Wiedzieli oni bowiem, ze w razie czego moga byc zawsze "zlustrowani" za przewinienia minionego okresu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Errata
  Oczywiscie mialem na mysli prowincje zachodnie Obozu Socjalistycznego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyciagnieto nauki z wczesniejszych powstan, i innych nie potrzebnych narodowi burd. Nalezalo siedziec cicho, skoro zycie nam dowiodlo, ze sie do tego nie nadajemy.
  A zaszczyt obalenia komunizmu-zostawic bratnim narodom socjalistycznym.

  OdpowiedzUsuń
 4. @inspektor
  Widze, ze udomowienie inspektora poczynilo trwale szkody w jego umysle. A przy okazji zauwazmy, ze Polska nie miala wiekszego wplywu na bieg zdarzen politycznych w Obozie Socjalistycznym. Zasluge obalenia komunizmu przypisujemy polityce Regana, ktory gospodarczo przeciazyl system radziecki oraz oportunizmowi samych komunistow, ktorzy nie zdecydowali sie "na boj to jest nasz ostatni" i skapitulowali bez wystrzalu.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.youtube.com/watch?v=j_LfBm2xhEU
  Kiedy My wypijemy za wolność w swoim kraju?

  OdpowiedzUsuń
 6. zaszczyt obalenia komunizmu-zost
  -------------------------------------------------------
  Zle sie dzieje, gdy oczywistosci trzeba wyjasniac, tlomaczyc. Bylo to pomyslane jako ironia.
  Jest to popularne, megalomanskie przekonanie zyjace w spoleczenstwie polskim.
  Zas mam na mysli, ze nalezalo czekac-podobnie jak czekaly wszystkie bratnie narody. I te bratnie wyszly na tym lepiej , niz polski.

  OdpowiedzUsuń
 7. Okragly Stol to klasyczne Simulacrum czyli operacja nadawania nowej falszywej tozsamosci. Agenci Kiszczaka wystapili w nowej roli strony demokratycznej !

  Szef junty, ktora dokonala w 1981 roku zamachu stanu stal sie nagle .... demokratycznym prezydentem.
  I tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 8. Patologia transformacji - prof. Kieżun:
  http://www.polishclub.org/2014/02/10/prof-witold-kiezun-o-kolonialnej-polsce-dla-tv-trwam/


  OdpowiedzUsuń
 9. ojtam ojtam róbta co chceta
  a ogon zawsze z tyłu
  A nie przyszło wam do głowy skojarzenie, że DWÓCH agentów - z których trza teraz spalić jednego, Bolonka notabene, żeby drugiego ocalić, zwanego PROROK - nie na darmo pracowało u polskiego papieża, który był jedynym dopuszczonym do CAŁEGO planu przez Reagana?
  No to chyba nie jest przypadek, że akcję kończy agent OSKAR.

  Poszukajta PROROKA, to zrozumita dziejową konieczność okrągłego, ustawionego przez ministrantów cudownie wskrzeszonej z niebytu Solidarności - z cudownie odnowionym statutem, zarządem i strukturą, ale z tym samym BOLKIEM. Odnowionym w tym samym duchu, co bufetowa i jej koledzy: 'Bielecki', 'Suchocka', 'Bartoszewski', 'Boni' oraz Kuroń. No jak mogło być inaczej, jak nie mogło. Plany trza realizować, zwłaszcza te zatwierdzone przez Reaganów, Brzezińskich, pod dyktando Gyorgy Schwartzów tego świata. Taki duch, jaki prorok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak, w odróżnieniu od Majdanu, nikt tak na oczach pieniędzy nie dawał, a jedynie pod (okrągłym) stołem.-)

   Usuń
 10. Ciekawa polemika Lecha Jęczmyka
  http://www.youtube.com/watch?v=olo6PjAOslw

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP