środa, 25 marca 2015

Minister spamerem roku

Wczoraj przysłał był mi znajomy dziwnego e-maila, którego otrzymał od jakiegoś tam ministra. Mail ten był podobny do tego, co publikował był swego czasu niebezpiecznik.pl i skąd pochodzi poniższy obrazekW roku 2013 znowelizowano ustawę spamerską.
Zgodnie z art. 6 pkt 2 ustawy o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2012 r. Nr 0, poz. 1445) zmieniającym brzmienie art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) od dnia 21 stycznia 2013 r. zakazane jest jedynie przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną. Zgodnie zatem ze znowelizowanym brzmieniem art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną – dozwolone jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej na firmowy adres poczty elektronicznej przedsiębiorstwa

Konia z rzędem temu, kto w tym polityczno-agitacyjno-propagandowym spamie wysłanym do tysiecy odbiorców doszuka się informacji handlowej.

Znajomy skarżył się, że  wysłał prośbę o usunięcie z listy spamowej  bezpośrednio do ministra Piechocińskiego, na jego pejsika, tfu fejsika, do Ministerstwa Gospodarki i do GIODO. Nikt nie zareagował, potwierdzając tym samym fakt, że ów przypadkowy minister, jego służby i Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma pisma od obywateli i zapewne samych obywateli w d., tfu w głębokim poważaniu.-)

Proponuję aby w ramach rewanżu, w najbliższych wyborach, pokazać dla ministra Piechocińskiego, jego służb i formacji środkowy palec.-)


4 komentarze:

 1. Gdzie jest kopia tego e-maila?

  OdpowiedzUsuń
 2. doszuka się informacji handlowej.
  ..........................
  Informacja handlowa jest poinformowanie o prawnej slusznosci przesylania tejze.
  Podobnie jak zapytanie:
  "Czy juz wykupiles miejsce na cmentarzu?" nie jest samo w sobie informacja, (jest formalnie pytaniem) lecz nie ulega watpliwosci, iz jest wstepem, "urabianiem" konsumenta, a celem, nie wiadomo , czy fnalnym, jest sprzedaz dzialki 1mx2m. Potem mozna handlowac usluga opieki nad grobem, wywolywaniem ducha zmarlego/zmarlej, itd...
  Tym nie mniej, jest to sk******o. Czlek powinien moc rzec: Nie chce informacji, bo juz wszystko wiem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze....

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP