środa, 23 września 2015

Krótka historia sku..wa

Fakty:
- do Europy napływa z Bliskiego Wschodu i Afryki ok 2 tysięcy emigrantów dziennie
- podzielono na poszczególne kraje ok 66 tysiecy, z czego Polsce wepchneli ok 6 tysiecy
- nie rozwiązano żadnego problemu, bo za ok miesiąc znów emigrantów do "podziału" będzie tyle samo co przedtem


Tutaj moja mała prezentacja, obrazująca jaką kłamczuszką jest Kopacz i jakimi obłudnymi kłamcami są ministrowie obecnego rządu.
Na poczatku zapewniano o zgodzie rządu polskiego na przyjęcie 2 tysięcy emigrantów (2.5%). Potem zaczęto rozmawiać o przyjęciu ok 5.6% liczby emigrantów, następnie mówiono o ok 11 tysiacach z puli 160 tysięcy emigrantów (ok 6.9%), a stanęło na 6 tysiącach z 66 tysięcy (ok 9%).

Przy okazji zdradzono w głosowaniu Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię, chociaż obiecano rządom tych krajów zgłoszenie sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu obowiązkowych kwot emigrantów.


Gdyby przyjąć nieszczęście, którym byłoby utrzymanie się u władzy w Polsce dla  PO i dotychczasowy podział emigrantów, to nażałoby by spodziewać się iż w ciagu najbliższego roku wcisną nam, w najlepszym wypadku, "tylko" ok 5.6%, tj 45 tysięcy z 800 tysięcy emigrantów, z których w ramach łączenia się rodzin zrobi się ok 225 tysięcy osób, a w gorszym przypadku będzie to ok 9%, tj 72 tysiące z 800 tysięcy emigrantów, z których w ramach łączenia się rodzin zrobi się ok 360 tysięcy osób. A potem będą tak wciskać co roku.-(

 

 PS.
Kraśko w "Poranku TOK FM".
Pięc tysięcy, o których usłyszelismy wczoraj plus te dwa zadeklarowane wcześniej.
Co daje 7 tysięcy z 66 tysięcy (ok 10.6%).

Czekam co dalej. Zastanawiam się i chyba będę zamawiał te kontenery z bronią na Ukrainie i zapiszę się pewnie do jakiegoś klubu kibica piłki nożnej.-)

6 komentarzy:

 1. Komentarz byłego ministra spraw wewnętrznych z Czech był mniej więcej taki. Tuskowi przypomniano dzięki komu ma posadę dlatego Polska nagle zmieniła swoje stanowisko wbrew wcześniejszym ustaleniom V4. (Dopowiedzenie moje - a on przypomniał Kopacz komu ona zawdzięcza swoje.) Dalej minister dodał, ze po czymś takim to ona nie ma szans na kolejna kadencje. W sumie to i bez tego by nie miała. Generalnie ciekawe spostrzeżenia jeśli ktoś rozumie ten język.

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/215411058040922/

  OdpowiedzUsuń
 2. W Brukseli łżą jak zawsze i robią co Frau Merkel każe, ale z obrazami z Kancelarii to przeszli sami siebie.
  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zaginiony-obraz-z-paacu-sprzedany-za-12-000_689667.html

  OdpowiedzUsuń
 3. @HansKloss
  Moja odpowiedź (z opóźnieniem, bo miałem ważniejsze sprawy na głowie) w naszej dyskusji u Doxy:
  link

  PS: W nawiązaniu do naszej niedawnej dyskusji w której przewidywałeś wzrost den węgla:
  link

  Co byś dziś powiedział temu pracownikowi Amazona i kasjerce w Biedronce, którym chciałeś odebrać pieniądze by ratować kopalnie, bo cena węgla niedługo wzrośnie?
  Jak się te prognozy wzrostu sprawdziły widać po cenach węgla na ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia):
  link

  I chyba już rozumiesz dlaczego uważam, że gdyby powiesić wszystkich właścicieli blogów z teoriami spiskowymi to sytuacja w Polsce natychmiast by się poprawiła (co nie znaczy, że uważam, że należy to zrobić).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast mnie niech odpowie historyk Paweł Wieczorkiewicz:
   (Ktoś kto) mówi krytycznie o tak
   zwanej spiskowej teorii dziejów, jest historykiem niepoważnym, hołdującym historii dla idiotów lub prostaczków, którzy wierzą w to, co widzą w telewizji i czytają w gazetach. Jest bowiem historia prawdziwa i historia medialna, fasadowa. Ta prawdziwa w dużej mierze toczy się za kulisami. A za nimi działają przede wszystkim tajne służby. Teoria może być mądra albo głupia. Mieć uzasadnienie albo nie. natomiast fraza "teoria spiskowa" to etykietka, którą lenie intelektualne posiłują się gdy ktoś im burzy ugruntowaną wizję świata. Nie mówiąc już o władzy. Władza też promuje ten termin. Lepiej go nie używać, bo on nic nie wnosi. Głupią teorię można rozjechać uczciwą argumentacją, bez takich skrótów myślowych. Teoria mądra natomiast nie zasługuje na nie.


   Ja tam nie uważam aby @xxxpl należało by powiesić, skoro można go po prostu obsmiać.-)

   Usuń
  2. Skoro moja odpowiedź nie nie przeszła, to może chociaż jakiś komenatrz odnośnie tego, że w styczniu chciałeś zmuszać Polaków by "ładowali" pieniądze w Twoje urojenie o tym, że ceny węgla wkrótce wzrosną? I jakiś odnośnie tego, że własnych pieniędzy w owo urojenie nie chciałeś zainwestować ani grosza?
   Bo myślę, że takie zachowanie można podsumować słowem z tytułu tego wpisu.

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP