poniedziałek, 5 października 2015

Terroryzm wyłącznie umiarkowany, dodatek nadzwyczajny


PS.-)

5 komentarzy:

 1. Urzekły mnie komentarze na blogu foxmuldera. Dowiadujemy się z nich, że:

  1. Rosja nagrabiła sobie u sunitów
  2. a z resztą Rosji nie zależy na reputacji, bo zestrzeliła MH17 dla samej przyjemności zestrzeliwania, ewentualnie w celu zastraszenia cywilizowanego świata. Wariant pomyłki na polu walki albo amerykańskiej prowokacji odpada.

  Pomińmy punkt 2, bo to jest bardziej kwestia przekonań banderowsko-natowsko-religijnych, a skupmy się na punkcie pierwszym.

  - Rosja i tak nagrabiła sobie u sunitów, bo już w 2 Wojnie Czeczeńskiej walczyła z "umiarkowanymi". Ich umiarkowanie polegało na chęci stworzenia kalifatu na Kaukazie.
  - z Arabią Saudyjską Rosja i tak nie ma po drodze zważywszy na stary petrodolarowy numer duetu Saudowie-USA.
  - sunici, którym USA rozwaliły Irak odgrywają rolę amerykańskich przydupasów w regionie. A zatem:
  - czy ktoś ma przerąbane czy nie decyduje niemal wyłącznie skala propagandy. tzn kontrolowanie mediów, kaznodziejów itd.
  - u sunitów Rosja sobie przerąbie i pies im mordę lizał. Wszystkim nie dogodzisz. Za to szyici, alawici i miejscowi chrześciajanie będą wdzięczni. Jeśli ich Rosja zostawi, to straci sojuszników, a sunici i tak będą ją nienawidzić.
  - sprawa przerąbania u sunitów jest z resztą drugorzędna, bo rozchodzi się o gazociąg który USrael chciał poprowadzić po terenach Syrii. Taki gazociąg Rosji z oczywistych względów nie pasi, z kolei Iranowi i Chinom nie pasi podchodzenie USA wraz z ich wasalami do serca Azji. W tym punkcie skupia się sedno konfliktu a także wychodzi bezenna głupota uwagi o "podpadnięciu sunitom", bo jako naturlanych sojusnzików Rosja dostaje Iran i Chiny - co jest większą wartością niż zgraja arabskich analfabetów ogłupionych przez CIA.
  - Działania sunitów, bractwa muzułmańskiego, ISIS itd. wpisują się w budowę tzw. większego Izraela od Nilu do Eufratu. Żydzi wymyślili sobie, że przesiedleńców wyśle się do Europy, a motywacją będzie ucinanie głów przez lokalnych Pol Potów. Skoro Żydów do Izraela można było ściągnąć organizując w połowie lat 40 serię inscenizowanych pogromów (od Kielc po kraje arabskie), to da się zrobić podobnie z Arabami. Zysk jest taki, że wreszcie powstanie imperium izraelskie o którym wspominał jeszcze Ben Gurion, a podzieloną etnicznie Europą będzie łatwiej rządzić. Europejscy ISISowcy ponadto w ramach nowego Gladio mogą zrobić serię zamachów, a jak uczy doświadczenie z 2001 i 2003 - nie są ważne szczegóły. Ważne, że zamach zrobili ciapaci, więc uzasadniona będzie wojna w dowolnym cipatym kraju oskarżonym o związki z terrorystami. Przy czym ostatecznym sędzią oraz katem jest jak zwykle niezwyciężona armia amerykańska oraz niewidzialna ręka wolnego rynku wzbogacona o zestaw sankcji. Opierasz się - giniesz. Oto doktryna rządu światowego.
  - wspierając Asada Rosja przechodzi do możliwości szachowania Izraela, co oznacza, że USA (podlegające Izraelowi) odpuszczają sobie dalszą ekspansję na wschodnią Europę.

  tyle moich uwag na temat sytuacji. Teraz będzie obgadywanie ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bloger foxmulder próbuje pozować na obiektywnego, ale słabo to mu wychodzi. Ten bloger zaczynał pisanie jako neokonserwatysta w apogeum tzw. "wojny z terrorem", a to ma niewiele wspólnego z postawą badacza. ogólnie rzecz biorąc kolega sprawia bardziej wrażenie psychopaty zdolnego spokojnie przyglądać się cudzej agonii. Wiemy wszak, że USA poddały region długotrwałej obróbce: 200tys ofiar w Syrii od czasu odpalenia przez Amerykę umiarkowanej opozycji + grubo ponad milion w Iraku od 1990 + destrukcja Libii za pomocą "umiarkowanych" wspartych przez lotnictwo NATO). Niektórzy "umiarkowani" to wręcz oficerowie NATO. W 2005 dwóch członków SAS zostało przyłapanych w Basrze działając jako islamscy teroryści, a dziś brytyjskie media z chlubą donoszą, że setki brytyjskich komandosów "rozparacowują" ISIS od środka. Może wystarczy już tego, co? Mieliście kilkadziesiąt lat i co zrobiliście?

   Komentujący leją krokodyle łzy (ach ten MH17 zestrzelony przez kacapów, co za tragedia, chlip), ale nie mogą się zebrać na ocenę moralną działań USA w regionie. Tutaj przechodzą na chłodny pr0fesjonalizm i wcielają się w rolę analityków. Robi to dość makabryczne wrażenie.

   Usuń
  2. Głupoty Foxmuldera każdy czyta na własną odpowiedzialność, zwłaszcza, że jest ostrzegany. Nie da się jednak ukryć, że ciekawie pisze.-)

   Usuń
  3. Zgodze sie ze Rosja niczego nie przegrywa w Syrii-to tak jakby powiedziec ze Cameron przegrywa u brytyjskich zwiazkow zawodowych bo przerzuca koszty na brytyjskich roboli a nie klase srednia-to oczywista bzdura i tak zawsze byli przeciw niemu.Sa grupy u ktorych Rosja ma przechlapane i takie gdzie Rosja owa interwencja zyskuje ale prawda jest taka ze glownym wrogiem swiata islamskieog i tak sa USA.Calkiem mozliwe nawet ze USA zastawilo na Rosje pulapke w Syrii ale moim zdaniem Rosja sie wybroni po prostu rogramiajac kogo trzeba(wlasnie podaja ze wysla tam "batalion ochotniczy"-czytaj sily specjalne-oraz ze atakuja takze z okretow).Nawet mi to pasuje bo Rosjanie zwiekszajacy swoja aktywnosc tam to Rosjanie zmniejszajacy swoja aktywnosc tu.Przewagi i tak tam nie osiagna a moze ktos wreszcie przynajmniej utrze nosa Turkom czy Saudyjczykom ktorym sie marzy kalifat w Europie.

   Piotr34

   Usuń
 2. powiem otwarcie, że nie znam żadnego foksa muldera i pies mu mordę lizał, bo brak mi czasu na ogarnięcie prawdziwych źróðeł

  czym wy się zajmujecie? jakimś niszowatym, szujowatym debilem? świat się pali...
  ale nihil novi, w końcu w tym cyrku najważniesjsze jest, że jedna idiotka o posturze i apraycji gdańskiej szafy, a która będzie kolejnym premierem tego grajdołka, cośtam powiedziała o drugiej idiotce, kopaczce z Szydłowca, która nie tylko nie potrafi chodzić, ale także patrzeć prosto, nie mówiąc o myśleniu...
  to oczywiście podsumuje mąż stanu kwaczyński, cośtam kwaknie, a nawet postraszy kolejnym "śledztwem" smoleńskim i zagrozi żądaniem "wraku tupolewa", który rudy notarialnie, przy asyście dwóch ambasadorów {jednego zwykłego, a drugiego nadzwyczajnego} przekazał wieczyście Anodinie...

  w takiej atmosferze nawet foks mulder i gąska balbinka brzmi ciekawie...

  niemniej NIC wspólnego Z NICZYM nie ma - to zwyczajny teatr absurdu, w nibylandii, w KRAJU KRÓLA UBU
  gdzie prezydęt komoruski może zachędożyć z kancelarii obrazki, meble, a nawt pancerny sejf z aneksem i niszczarkę....

  UBU KRÓL sturba wasza szać zaprzała!
  pieprzyć matołów, sami się proszą o penetrację

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP