wtorek, 9 lutego 2016

Prawo do broni


Prośba o poparcie projektu nowej ustawy o broni i amunicji, autorstwa FRSwP i ROMB
 
http://prawodobroni.org/

Prawdziwie Polski będzie ten Sejm, który nam prawo do broni przywróci.

Człowiek wolny to taki, który ma broń.

  W. Suworow  Wprawdzie Pan Bóg stworzył ludzi wolnymi, ale dopiero pułkownik Colt uczynił ich równymi


  powiedzienie amerykańskie
Byłem tam, doświadczyłem tego. Wy nie wiecie, czym jest wolność, bo tak naprawdę nigdy jej nie utraciliście. Nie byliście torturowani. Nie podpisano na was wyroku śmierci. Nie widzieliście matek błagających o życie swoich synów tylko dlatego, że chcieli być wolni. A oni i tak potem zabili te matki i zabili ich synów. Kontrola broni nie chroni nikogo, nie chroni obywateli. Jedynym powodem, dla którego zaostrza się przepisy, jest ochrona rządu przed ludźmi.

  Manuel Martinez

Z pew­nością le­piej jest ne­goc­jo­wać niż strze­lać, ale często ty­ranie nie dają się do ne­goc­jacji zmu­sić, trze­ba więc chwy­tać za broń. 

 L. Kołakowski

Kiedy obywatele boją się państwa, mamy tyranię; gdy państwo boi się obywateli, mamy wolność.

  Jefferson

Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne.

  Julius

PS.

Statystyka ilości posiadanej broni i zabójstw dokonywanych z uzyciem broni palnej

14 komentarzy:

 1. Tylko ostatnie jest słuszne, reszta, cóż, wystarczy spojrzeć na dzisiejsze USA, by wiedzieć, że to bajki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to spójrzmy na Islandię, w narodzie liczącym 300 tysięcy osób jest 90 tysięcy sztuk legalnej broni, a praktycznie nie ma przestępstw z jej użyciem. Dalej na Finlandię, broni ogrom, liczba zabójstw minimalna, Szwajcaria podobnie. No i wreszcie Niemcy, nasz sąsiad 8x więcej broni palnej, a do niedawna ilość zabójstw o połowę mniejsza niż w Polsce.Filipiny - powszechny dostęp do broni, na lotniskach i przed centrami handlowymi przechowalnie broni, liczba zabójstw z użyciem broni palnej niewielka.
   Wreszcie USA ok 88 sztuk broni na 100 mieszkańców, a 28 miejsce na świecie pod względem zabójstw z udziałem broni. Honduras liczba broni 1.3 na 100 osób i nr 1 na świecie jeśli chodzi o zabójstwa z użyciem broni palnej.
   Najlepsza jest W.Brytania, bo po wprowadzeniu w 1997 roku drastycznych ograniczeń w posiadaniu ręcznej broni palnej liczba przestępstw z jej użyciem wzrosła dwukrotnie. Gdzie dokładnie są te bajki?

   Usuń
  2. Tam, gdzie twierdzą te powiedzenia, że rząd boi się uzbrojonych obywateli. USA jest tego najlepszym chyba przykładem, zamiast rozprawić się ze zdrajcami, durniami i zwyczajnie skorumpowanymi chwastami, zabijają się między sobą lub giną w wypadkach. I jeszcze jedno, nie ma w żadnym z powyższych powiedzeń ani słowa o samoobronie przed mordercami i bandytami, więc nie wiem, co mają przytoczone przez Ciebie statystyki do mojej wypowiedzi i twojego artykułu. I na koniec, jeszcze o równości wedle Colta - jak zwykle, świnie są równiejsze, więc jak nie masz kasy na pukawkę, to jesteś zdecydowanie mniej równy od tych, co na pukawkę jednak mają.

   Usuń
  3. Rząd i władza to pojęcia abstrakcyjne, za którymi stoją konkretni ludzie, a tych jak najbardziej można zabić.-) W Polsce dla przykładu zabicie kilku komorników ucywilizowało by pewne sprawy.

   Tyrania zawsze opiera się na tysięcy małych skur...li, a to komornik, a to sędzia, a to naczelnik skarbowy. Perspektywa, że jak urzędnicy państwa przeholują, to ich ktoś przystrzeli zdecydowanie poprawia jakość świadczonych przez owo państwo usług.-)

   Usuń
  4. No i jeszcze raz podam przykład USA, patrz i płacz. Flint, dla oszczędności i nienawiści klasowo-rasowej pojono ludzi wodą z ołowiem. Ktoś dostał kulkę? Nie. Ostatni przypadek, żeby ktoś na małych skur..li robił tam zamach, to był przypadek starej daty inżyniera, który samobójczo wbił się awionetką w budynek ichniejszej skarbówki. W stanach masz większe szanse na to, że przechodząc przez "strefę wolną od broni" padniesz ofiarą naćpanego antydepresantami wariata z bronią, niż że ludzie zrobią użytek ze swojej broni. Zrobią z niej użytek dopiero, jak nie będą widzieć nadziei na poprawę bytu, czyli pewnie za kilka lat, ale jak się wtedy ludzie przekonują, gołe ręce wystarczają, by drugiego człowieka na sztuki rozedrzeć, powiesić, czy w inny sposób wysłać w ostatnią podróż.

   Tu masz link do jego manifestu:

   http://www.businessinsider.com/joseph-andrew-stacks-insane-manifesto-2010-2

   Poczytaj sobie, ile on wytrzymał, nim nic nie zdziałał swoją śmiercią. Wydaje się Ci, że zbieranina paru romantyków z pistoletami czy karabinami coś zdziała? Wystarczy spojrzeć na historię naszych powstań narodowych. Jedyne, które się udało, było pragmatyczne, czcimy te romantyczne, które zakończyły sromotnymi klęskami.

   Na koniec dodam, że zabicie paru komorników mogłoby sprawić, że byłoby jeszcze mniej cywilizowanie. Trzeba zmienić ludzi u władzy na takich, którzy by wykorzystali aparat represji odpowiednio, ale odpowiednich kandydatów nie widzę. Czyli na ludzi pragmatycznych i rozumiejących, że niedługo ludzie w Polsce za pomocą kamieni i butelek z benzyną zrobią swój porządek, jeśli nie "władza" nie zrobi porządku pierwsza. Tak więc broń do walki z władzą? Po co? Tylko jeszcze brutalniejsza się władza zrobi, będą dodatkowe, regularne ofiary napadów i wypadków z bronią.

   Usuń
  5. Jest jeszcze pokojowy sposób protestu przeciwko bezprawiu Marvina Heemeyera i jego spychacza. Za wyjątkiem protestującego nie było innych ofiar.

   Władza chyba zrozumiała aluzję.

   G.F.

   Usuń
  6. Marvin broń miał, nikogo nie zabił.

   G.F.

   Usuń
 2. Ta akcja jest ŹLE SKONSTRUOWANA

  SSyny sterujące cyrkiem na Wiejskiej nie pozwolą chamom na posiadanie broni, chyba że...

  się ich do tego ZMUSI.

  Jak zmusić posowiecką dzicz do oddania części "władzy"?
  Jest tylko jedna metoda: strach.

  Dziś sponsorom Kaczego zależy przede wszystkim na ustawieniu się w formacji do wojenki z Rosją. Nie potrzebuję tego szerzej objaśniać, skoro to udowodniłem ponad rok temu...

  Zatem należy postawić szamanowi smoleńskiemu twardy warunek: będziemy organizować Obronę Terytorialną, będziemy brać udział w szkoleniach, będziemy maszerować i śpiewać piosenki, ale on MUSI

  nam oddać BROŃ. Dokładnie tak samo, jak w Szwancarii. Coś za coś. Albo są obywatele, gotowi do obrony SWOJEGO kraju - wolni. Albo jest stado beczących baranów, które i tak jest z definicji do niczego - bo to banda NIEWOLNIKÓW.

  Tylko w ten sposób można ZMUSIĆ Antka do ustępstw. Petycjami i innymi beczeniami podetrze sobie wyniośle kufer.

  Reasumując: kolejna PUSTA inicjatywa. Nie tak robi się politykę.

  cheers

  OdpowiedzUsuń
 3. to długopisy robią błędy ortograficzne.
  --------------------------------------
  To akurat jet wstretna manipulacja.
  Dlugopisy oczywiscie same nie robia bledow, ale przez swe wlasciwosci, ze sa tanie, powszechnie dostepne, trwale i nie klopotliwe w uzyciu, powoduja ze wielu grafomanow i nieukow impulsywnie lapie sie za nie, i... pisze. Czesto durnie i z bledami. Podobnie jest z siecia internetowa. Gdyby musieli przygotowac pioro i atrament, to moze by sie zreflektowali, badz zaniechali.
  Powyzsze nie znaczy , ze jestem przeciw powszechnemu dostepowi do broni. Mysle jednak, ze z poczatku przynajmniej, byloby duzo przypadkow "w afekcie". Wydaje mi sie jednak, ze warto wziasc wady, bo zalet jest wiecej.
  IL.

  OdpowiedzUsuń
 4. broń z zasady jest niedobra
  dlatego Obambo organizuje całą serię przedstawień, w tym koronne Sandy Hoax - żeby w końcu ją wyeliminować
  bo JEST NIEDOBRA

  ona jest dobra TYLKO w rękach najemnego państwowego SSyna

  przejrzawszy niektóre komentarze pozostaje dyplomatycznie stwierdzić, że spore grono czytelników nie wyszło mentalnie z przedszkola i co jeszcze ważniejsze: NIC, ale to kompletnie NIC nie wie o współczesnym świecie
  stado baranów z fajfonami, idealne do przecwelowania

  cheers

  OdpowiedzUsuń
 5. @Inspektor Lesny

  Mysle jednak, ze z poczatku przynajmniej, byloby duzo przypadkow "w afekcie". Wydaje mi sie jednak, ze warto wziasc wady, bo zalet jest wiecej.

  Z poczatku czego? W PL jest od dawna powszechny dostep do broni czarnoprochowej rozdzielnego ladowania. Nawet nie trzeba rejestrowac. Mozna kupic na alledrogo. Taka bronia prowadzono kilka wojen. Energia pocisku porownywalna z 38spl. Rewolwer CP ma do 6 kul w bebnie. Ile dotychczas bylo przypadkow w afekcie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile dotychczas bylo przypadkow w afekcie?
  Nie wiem. Jednak nowoczesne pistolety, rewolwery sa tak latwe i nieklopotlwe jak wlasnie wspomniane dlugopisy.
  W odroznieniu o broni wspomnianej przez >Takie Jeden Łoś<
  IL.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, linkowany projekt jest mocno nieaktualny. Obecna najświeższa wersja opublikowana na trybun.org.pl.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP