środa, 30 marca 2016

GMO nowe fakty

Siadłem do komputera i przeczytałem byłem, że żarcie GMO szkodzi. Ów truizm został potwierdzony przez naukowców z The University of Sherbrooke Hospital Centre z Quebec w Kanadzie, a opublikowany w „Reproductive Toxicology”. Z analizy wyników badań wynika, że pomimo twierdzeń firm w stylu Monsan(d)to, zjedzone świadomie lub nieświadomie produkty transgeniczne nie są skutecznie usuwane z organizmu w procesie trawienia i wydalania, co nam od lat uporczywie wmawiano. Podczas badania w Kanadzie ujawniono, że u wszystkich badanych kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci wykryto obecność toksyn GMO we krwi i niemal u wszystkich wykryto ich obecność w nerkach, śledzionie i nadnerczach.

Podobnie wskazują dane firmy Monsan(d)to, ktore zostaly upublicznione wyrokiem sądu europejskiego w 2005 roku, oraz francuskie i rosyjskie badania zwierząt karmionych GMO. Nie dość, że elementy transgeniczne kumulowane są w organizmie, to jeszcze wpływają one na zmniejszenie płodności.

Wśród zwolenników GMO można spotkać się z tezą, że genetyczna modyfikacja, to jedynie „przyspieszenie” natury, bo przecież człowiek od dawna dokonywał krzyżowania i selekcji roślin. Przy takiej tezie zawsze zastanawiam się w jaki to sposób geny myszy krzyżują się w naturze z kukurydzą, bo geny osła są do łatwej identyfikacji w niektórych ludziach.-) Fakt poniekąd nieco łatwiej wytłumaczalny patrząc na „genetyczną odległość” osła od człowieka, niż na „genetyczną odległość” myszy i kukurydzy.-) Teraz po masowej emigracji do EUropy z Bliskiego Wschodu i Afryki spotkać się można z tezą, że to jednak nie nie geny osła, ale kozy występują u ludzi. Nie wiem, nie wnikam w to. Ja tam do płodzenia dzieci i spożywania pokarmów oraz picia mam stosunek dalece tradycyjny i nie zamienię tego ani na in vitro, ani na GMO, ani na wódkę z akcyzą "na myszach pędzoną". Innych również zachęcam do kultywowania tradycji, puki jest to jeszcze możliwe.

11 komentarzy:

 1. Poty dzban wode nosi poki sie ucho nie urwie.

  OdpowiedzUsuń
 2. NaturalNews - niebezpiecznie brzmiaca nazwa strony jak na zrodlo. Anty GMO,anty vaccines, NWO, homeopatia, altnernatywna medycyna i tym podobny bullshit. Niemniej warto poczekac na jakies dalsze studia w tym kierunku,moze tym razem na wiekszej probie?

  PS
  Nie jest to troche smieszne,ze strona krytykujaca firmy farmokologiczne za zbijanie fortuny na chorobach ludzi,sama posiada sklep internetowy z tym calym naturalnym badziewiem ? Przy tym ciekawe kto ma wieksza przebitke na towarze,Novartis czy NaturalNews ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Ciebie i zdaje sobie też sprawę, że przy okazji takich badań zbijać kasę będą zamiast szarlatanów certyfikowanych, szarlatani niecertyfikowani. Ludzie w tej materii zawsze oczekują nieco cudu. No ale badania prowadzone były przez The University of Sherbrooke Hospital Centre (http://www.chus.qc.ca/), a ich nie podejrzewam o podcinanie gałęzi na której siedzą. Myślę, że to bardziej wynika z modnego ostatnio trendu w medycynie, tj medycynie opartej na faktach. Fakty są natomiast dla medycyny i firm farmaceutycznych druzgocące. Dla przykładu ok 1/3 leków na rynku zupełnie nie działa na choroby, na które są przepisywane, a kolejna 1/3 owszem, nieco działa, ale przy tym zdecydowanie szkodzi. Do tego dochodzi diagnostyka medyczna, która coś tam diagnozuje, ale b. często nie to co trzeba. Dla przykładu, mammografia wykrywa wszystkie guzy piersi, w tym i te nie rakowe. Z wykrytych 1000 przypadków średnio tylko jeden ma agresywną postać dla której prawdą jest, że wczesne wykrycie i leczenie powoduje uratowanie tej osoby. Dla pozostałej liczby zdiagnozowanych 999 osób badanie wykrywa guza piersi, ale to abo nie jest guz rakowy, albo jest to guz rakowy ale nieagresywny, który jeszcze przez wiele lat może nie rozwinąć się do postaci rakowej. Natomiast jest całkiem spora grupa kobiet, które usuwają sobie niepotrzebnie pierś, bo zdiagnozowano u nich guza. Mamy więc i ofiary medycyny "diagnostycznej"

   Teraz o kosztach. Badanie populacji kobiet w wielu 40+ to ogromne koszty z tego wykrywanie guzów piersi to dość nieznaczny procent, który pomnożony przez 1/1000 daje rzeczywistą skuteczność (lub jak kto woli, nieskuteczność) mammografii w zapobieganiu raka piersi.
   Na raka piersi w Polsce umiera ok 5 tyś kobiet, z czego większość to skutek błędnego/nieskutecznego leczenia, a nie późnego wykrycia guza piersi.
   Może więc, zamiast wydawać kasę na wątpliwą diagnostykę zmienić procedury lecznicze i wyrzucić nieskuteczne leki? No ale zapewne to nie kosztuje tyle, ile owa "zapobiegawcza" diagnostyka.

   Usuń
  2. I jeszcze jedno. Często na skutek wykrycia guza jest on leczony jako rakowy, choć rakowym nie jest. Badacze problemu wskazują na wiele przypadków zrujnowania komuś zdrowia takim "leczeniem". No ale biznes to biznes i czyjeś zdrowie i życie nikogo specjalnie nie interesuje.

   Usuń
  3. Dzieki za odpowiedz,
   jak powyzej napisalem,czekam na podobne Studie na wiekszej probie,oraz komentarz kilku expertow. Nie mnie oceniac takie dane.
   Moglbys podac jakies zrodlo Twoich Informacji o Medikamentach i wykrywalnosci raka ? Chetnie dowiedzialbym sie wiecej w tej sprawie.

   Usuń
 3. Tutaj jeszcze cos o ludziach, na ktorych opierasz swoj wpis: http://www.greenmedinfo.com/gmi-authors

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do ludzi. Sporo dałoby się napisać o ludziach z Monsanto oraz światowego kierownictwa politycznego niezmiernie przejętego przeludnieniem. Przy czym kierownictwo nigdy nie myśli o sobie, swojej klasie i narodzie... Ale przecież nie chodzi o ludzi, lecz o fakty. Fakty są takie, że GMO śmierdzi. Nawet gdy pominiemy będącą przedmiotem sporów szkodliwość zdrowotną, to zostaje bezdyskusyjna szkodliwość biznesowa. To zwykła próba monopolizacji rynku żywności. No i w jakim stylu narzucana - przez zakulisowe intrygi, propagandę, TTIP. Zapewne wielu śmieci od marketingu szeptanego wynajęto by promowali tę politykę. Znane są wyznania skruszonego śmiecia pt. "byłam bankowym trollem". Kobita skruszyła się, bo się zakochała w gościu rąbanym przez banki. Zapewne gdyby nie własny interes osobisty, to nadal trollowałaby dla bankierów. A jest tyle szlachetniejszych form zarobku, choćby prostytucja - znacznie mniej wątpliwa moralnie.

   Usuń
  2. A niechcianym skutkiem ubocznym jest w miare tania zywnosc dla tych 8 mld ludzi.

   GMO to nie jest wynalazek 20 wieku, geny roslin i zwierzat byly mieszane od ok 10 tys lat,z reszta rozne gatunki roslin krzyzuja sie samoistnie, to samo zwierzeta.

   Nie zmienia to faktu,ze firma jak Monsanto trzeba patrzec na rece,bo z chciwosci moga wciskac do zarcia jakies swinstwo. Jednak z tezy o spiskach,przeludnieniu i NWO trzeba brac na dystans ...

   Usuń
  3. niechcianym skutkiem ubocznym jest w miare tania zywnosc

   To jest twierdzenie niczym nie poparte. Rzeczywistość natomiast jest taka, ze przy uprawach GMO droższe jest ziarno siewne (monopol i patenty), a tańsze są herbicydy. Firmy propagujące GMO twierdzą, że kompensowane jest to wyższym o ok 15% plonem. Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć w Indiach, gdzie rolników nabranych na GMO puszcza się w skarpetach i przejmuje ich gospodarstwa. Dowodzi to raczej prób monopolizacji produkcji żywności, niż wyższej produktywności odmian GMO.

   geny roslin i zwierzat byly mieszane od ok 10 tys lat
   Nie wiem coś Ty tam pił czy palił, ale musiało to być mocne.-) Proszę mi wskazać palcem te przypadki, gdy geny roślin i zwierząt skrzyżowały się inaczej niż w laboratorium.
   Ja tam na nawet widziałem z praktyce, jak jakiś zdesperowany pies miał stosunek ze snopkiem zboża, ale nie zaobserwowałem wskutek tego przeniesienia genów psa do żyta.-) Może za mało bimbru wypiłem?

   Usuń
  4. Zle sie wyrazilem, rosliny-rosliny, zwierzeta-zwierzeta.

   Usuń
  5. No, ale dla krzyżowania roślin ze sobą nie potrzeba firm GMO. Dla przykładu pszenżyto. Większość mieszańców to rośliny niepłodne, ale w 1889 roku odkryto płodne mieszańce, a w 1982 roku w Polsce wyhodowano całkiem płodną odmianę pszenżyta.

   Natura broni się przed wątpliwej jakości ekperymentami bezpłodnościa mieszańców.

   Tutaj masz o kłamstwach GMO
   http://www.tygodnikprzeglad.pl/cztery-klamstwa-o-gmo/

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP