środa, 15 czerwca 2016

ABW stara się

Od kiedy szef Mossadu dostał polskie obywatelstwo, a PIS objął władzę ABW odnotowuje same sukcesy. Pierwszym "poważnym" sukcesem było odnalezienie rosyjskiego szpiega w osobie Mateusza Piskorskiego. Po śmiechu, którego Stirlitz nie mógł opanować przez pół dnia mniemam iż najbardziej zaskoczony był tym sam Piskorski. Zapewne wydawało mu się, że zna on sam siebie, a tymczasem od dawna tkwił w nim ruski szpion. No zupełnie jak w średniowieczu, kiedy to odkrywano w kobiecie czarownicę i tym faktem była ona równie zdziwiona jak obecnie imć Mateusz. Tymczasem walka z ruskimi szpionami nasila się, bo jak napisał by imć Sol, Rosja to ten kraj, który przejął w Polsce banki, hipermarkety i kierunek polityki zagranicznej.

Teraz kolejny sukces ABW, która przeszukała mieszkania Sławomira Marczewskiego i Marka Mareckiego z Krakowa i zarekwirowała laptop, nośniki danych, telefony komórkowe i zabawki. Na razie nie wiadomo czy jest to kara za wymachiwanie dmuchanym krzesłem podczas wiecu prezydenta Bronisława Komorowskiego, czy też za ich domniemany ich udział w zniszczeniu pomnika Stepana Bandery na Ukrainie w 2014 roku. Jedno jest pewne teraz ABW czuwa i za wspomnienie rzezi na Wołyniu dokonanej na Polakach przez UPA (którego twórcą był Bandera) można pożegnać się z zabawkami, a nawet trafić do więzienia za zdradę tajemnicy państwowej.

Wygląda na to, że niektórzy, w tym Ukraińcy dostali od Amerykanów licencje na nacjonalizm. Dla przykładu Iwanna Kłympusz-Cyngadze, wnuczka Dmytro Kłympusza, który był najbliższym współpracownikiem Romana Szuchewycza, człowieka odpowiedzialnego za śmierć przynajmniej 100 tys. Polaków w czasie Rzezi Wołyńskiej jest wicepremierem Ukrainy. Tyle, że jak twierdzi wnuczka, jej dziadek może i coś tam mordował, ale się przy tym nie zaciągał. Na dowód tego pokazuje książkę i dodaje - Włoskie wydanie.-)

Teraz czekam na kolejny sukces ABW, to jest zatrzymanie paralotniarza, który planował uderzyć w Pałac Kultury i Nauki im Stalina w Warszawie z zamiarem jego zniszczenia. Gdyby to się nie udało, to może chociaż podpalenie budki przed rosyjską ambasadą, jak zrobił był to za pomocą swoich psiaków niejaki Sienkiewicz i zwalenie tego na rosyjskich motocyklistów, albo nawet i kibiców. Jak powszechnie wiadomo zjawiający się w Polsce a nawet Francji kibice i motocykliści to przebrani dla niepoznaki żołnierze specsnazu, który potrafią dać w mordę, w odróżnieniu od metropolitalnych chłopaków z UE, paradujących z damską torebką i w rurkach.

Od nadmiaru sukcesów ABW aż rozbolała mnie głowa i napiłem się bimbru. Być może dlatego tak w oczy kłuje brak reakcji na nawoływanie w polskojęzycznej gazecie jednego Ukraińca, aby rozstrzelać Polaków na Litwie. Cóż począć, taki mamy klimat. W tym klimacie nawoływanie do rozstrzeliwania to przecież nic w porównaniu z piłowaniem na Wołyniu Polaków piłami, za to dobrze wpisuje się w hasło Bandery - Zabij każdego Polaka w wieku od 16 do 60 lat.


28 komentarzy:

 1. Bardzo czytelne jest porównanie podejścia do spraw Wołynia i Katynia. Z Katynia zrobiono centralny punkt rozmów polsko-rosyjskich*, w Polsce obchodzi się hucznie katynalia itd., natomiast w przypadku Ukrainy postępuje się dokładnie odwrotnie. Panuje hasło "szanujmy ukraińską wrażliwość". Ukrainofilstwo posunęło się do tego stopnia, że ABW jako oficjalny zarzut stawia "działanie na szkodę państwa ukraińskiego". Działąnia ABW rozzuchwaliły reżimowców, którzy chcieliby aby aresztowania zatoczyły szersze kręgi:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/woycicki-domaga-chce-aresztowania-ksiedza-isakowicza-zalewskiego

  Jest to tym bardziej niebezpieczne, że nawet niedobitki po akcji Wisła okazują się dobrze zorganizowane. Wyobraźmy sobie co będzie gdy Ukraińćów w Polsce będzie 5 milionów - jak chcą tego pracodawcy. Większość to zwykli ludzie, ale jeśli 1 na 10 okaże się "patriotą", to mamy pół miliona fanatyków posługujących się dobrze językiem polskim. To idealny materiał na Pretorian dla każdego rządu w Warszawie.

  __________________________
  * - do czasu ich trwania. Rozmowy z inicjatywy strony polskiej zostały wstrzymane, ponieważ Rosja jest "agresywna". Przypomiona to zachowania USA gdy decydowały się na zbrojną interwencję bez względu na wynik negocjacji. Tak było w przypadku Jugosławii oraz Iraku. Stawiano coraz mniej realne ultimata, z przeciwnika robiono czarnego luda i w końcu zrywano rozmowy. Trudno oczekiwać takiego aroganckiego zachowania po III RP, ale III RP działa jako satelita amerykański. Jeśli ma być arogancko, to będzie. Ma być wojna, to będzie wojna. tzn. oficjalnie nie chcemy wojny, ale tamci chcą, więc będzie. Gazeta Wyborcza agitująca za wojną w Iraku donosiła w 2003 "Saddam wybrał wojnę". Taki z niego wariat, że chciał wojny z silniejszym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na to, że niektórzy, w tym Ukraińcy dostali od Amerykanów licencje na nacjonalizm.

  Kolega nie uwazal i teraz sie musi gubic w domyslach. Przy czym licencje na nacjonalizm to moga dawac tylko tacy specyficzni "Amerykanie" z odpowiednimi korzeniami ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo co jest na czubku piramidy. Pewien żydowski oligarcha z Ukrainy powiedział o sobie z dumą "żydobanderowiec". To jest praprzyczyna miłośnictwa do Ukrainy nad Wisłą. To i nic więcej.

   A propos...dla porządku wypada wspomnieć o licencjach na islamizm. Licencję dostali wybitni opozycjoniści z Libii, Syrii, Arabia Saudyjska a także rosnąca diaspora muzułmańska w Europie. Kontrast między postępowym kierownictwem Zachodu ćwiczący euro-tubylców z tolerancji a listą wyjątków (islamiści, banderowcy) wzbudza uzasadnione podejrzenia co do intencji władz. Bo czyż można wierzyć w górnolotne zapewnienia prawoczłowiekowców gdy równolegle czynią takie hece? Raczej nie. Rozumiem dziwaczne sojusze gdy ma się nóż na gardle, ale tutaj mamy rzeczy starannie reżyserowane.

   Usuń
 3. imć Sol, Rosja to ten kraj, który przejął w Polsce banki, hipermarkety i kierunek polityki zagranicznej.
  ----------------------------
  Naturalnie, nie. Ale to rosyjscy namiestnicy w PRL-u przeprowadzili ta "transformacje", za przyzwoleniem, a kto wie czy nie z inicjatywy rosyjskiej-owczesnych wladz Rosji. To, ze sie to okazalo niezbyt szczesliwe dla Rosji, pozniej, nie zdejmuje odpowiedzialnosci z czynownikow. I, raczej nie pomoze zwalanie winy na Zydow. Zydzi maja swe niechlubne miejsce w Historii, ale nie sa winni wszystkiemu na Swiecie. Inni, Rosjanie, a i pewnie Polacy, tez maja dosc duzy wklad.
  IL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Formułowaniem teorii powinny rządzić fakty i elementarna logika. Transformację przeprowadził ten kto się na niej obłowił: finansowo (prywatyzacje) i geopolitycznie. Andropow z Gorbaczowem byli świadomymi grabarzami imperium - to jest ewnement na skalę historyczną. Z Rosją mieli tyle wspólnego co Stalin i Chruszczow. Demontaż był akcją zakrojoną na szeroką skalę, np. sfingowano blamaż z lądowaniem Cessny na Placu Czerwonym aby zrobić czystkę w lotnictwie. ZSRR - co opisał profesor Antony Sutton - był dziełem Wall Street. Demontaż ZSRR został moim zdaniem zaplanowany w latach 60/70 z powodu permenantnego braku kontroli nad tym tworem. W latach 70 sowieckie elity miały kameralne pokazy filmu nt. "zagrożenia światowym syjonizmem". Można zabić 50 milionów ludzi w łagrach, ale takie coś to zbrodnia. Kapitalistyczna transformacja bloku wschodniego pod kontrolą jego własnych elit byłaby katastrofą dla oligarchów mających siedziby na Zachodzie.

   Przestrzgałbym przed traktowaniem historii w sposób moralizatorski (kto dobry a kto zły). Lepiej skupiać się na faktach i na tym kto ma realny wpływ na wydarzenia. Trzech ostatnich dyrektorów FED było Żydami, filosemityzm jest dogmatem elit politycznych. W latach 90 5 na 6 największych oligarchów w Rosji było Żydami. W Imperium Mongolskim najwięcej znaczyły elity mongolskie, w rzymskim rzymskie a teraz najwięcje znaczą żydowskie. I tyle.

   Usuń
  2. ...choć jak żydówka Barbara Spectre mówi, że "zmienimy demografię i kulturę Europy, nic nam nie zrobicie", to człowiek troszkę się wkurza.

   Usuń
  3. Andropow z Gorbaczowem byli świadomymi grabarzami imperium - to jest ewnement na skalę historyczną. Z Rosją mieli tyle wspólnego co Stalin i Chruszczow.
   -----------------------------
   Jest to bledne podejscie do Historii. Gdy nam cos nie odpowiada, to ujmujemy to w nawiasy, i wystawiamy poza Historie. W ten sposob, mozna by stwierdzic, ze Adolf Hitler NSDAP, maja "wlasna wine". Ktora nic nie ma wspolnego z narodem niemieckim. Podobnie, caryca Katarzyna byla niemka. Inny car byl...Szwedem. Batory byl Wegrem. Stalin Gruzinem. Co z tego? Istnieli w strukturach rosyjskich, dzialali w inieniu Rosji, czy sie to komus podobalo, czy nie. Za bandyctwa niemieckie odpowiadaja Niemcy, za rosyjskie Rosjanie, a za Batorego Polacy, bo byl krolem polskim.
   IL.

   Usuń
  4. Z całym szacunkiem, ale uczepiłeś się tej "winy" jak pijany płota Inspektorze a przez to gubimy sedno tematu. Sednem jest FAKT, że Polska nie jest krajem suwerennym i że stanowi prowincję zachodniego imperium. Żadne imperium nie pozbywa się swoich prowincji, a wręcz przeciwnie - napiera by poszerzać tereny. Przykład mamy na Ukrainie, której 90% terytorium przejęła w 2013 Ameryka. Warto te mechanizmy rozumieć, bo naiwni Polacy boją się, że np. "Amerykanie nas sprzedadzą" albo "nie obronią". Część co większych hardocowców nadal święcie wierzy, że Polska jest pod rosyjską kontrolą, no bo przecież WSI, agenci - zapewne Putin pociąga tu za wszystkie sznurki, a UE i NATO to nieformalne kółka dyskusyjne. Wskazuję więc uwagę na BANKI, PRYWATYZCJE, POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ, MEDIALNĄ, HISTORYCZNĄ. Czyli na stan faktyczny a nie produkcje amatorów którym Komorowski rymował się z Komoruski.

   Nie doceniasz tematu Gorbaczowa i Andropowa. Gorbaczow i Andropow podjeli szereg działań w celu rozłożenia mocarstwa którym zarządzali. Ciemnemu ludowi powiedziano, że tamten system zbankrutował. Interesujące. Masz 10tys głowic jądrowych, 20tys czołgów, 350 milionów ludzi pod sobą, całą tablicę Mendelejewa i ogłaszasz grzecznie bankructwo.
   Podobnie ciekawe jest budowanie przez Amerykanów zakładów przemysłowych dla Stalina. WNIOSEK z tych ciekawostek płynie taki, że granice władzy a granice państw to dwie różne rzeczy.
   Chcesz szukać w tym winy Rosjan - no to niech będzie. Ich wina, że zamiast przejąć wypasione przez Wall Street imperium komunistyczne, płyneli z prądem i skończyli na kraju popychadle, któremu lada moment NATO zachęcone możliwością bliskie instalacji rakiet cruise urządzi "misję pokojową". Jest to jednak wina ROsjan wobec Rosjan. Ja bym się skupiał na naszych winach, a raczej BŁĘDACH. Rozumowanie w kategoriach win zostawmy Żydom z ich przemysłem holokaustu.

   Usuń
  5. Jak można zbankrutować mając to, co miał ZSRR? No można np mieć stado wysoko postawionych debili, którym się wydaje, że centralnie sterowana gospodarka to dobry pomysł, a potem potrzebować dolarów, by importować rzeczy, których w skutek debilizmu centralnego sterowania się nie potrafi wyprodukować. Sprawna polityka zaniżania wartości ropy przez sojusz Saudyjsko-Amerykański. Do tego dochodzi taki Czarnobyl, którego gaszenie i zabezpieczenie kosztowało tyle, ile kosztowało i masz bankructwo. Żadnego spisku nie było potrzeba do tego. A że mit komunizmu zgasł w samych elitach, to już nie było woli, by w imię komunizmu mordować innych. Bankructwo, bez wojny, próba zaadaptowania wartości zwycięzcy (zachodu). A że wartości się nie przyjęły, to masz teraz taką politykę Putina, jaką masz.

   Usuń


  6. Banructwo ogłosiły USA znosząc na początku lat 70 jednostronnie standard złota. Nie wpadły jednak na obłąkany pomysł by wpuścić Sowietów jako komornika. :D
   A trzeba zauważyć, że komornik słono sobie policzył za uslugę, ZNACZNIE więcej niż długi zaciągnięte przez komunistów. Dla przykładu Polska dawała przedsiębiorstwa za 20% wartości, a i tak ma teraz długi większe niż gierkowskie.
   Istotną uwagą jest fakt, że mimo iż krysys był od dawna, to największa katastrofa ekonomiczna na obszarze poradzieckim miała miejsce już po likwidacji ZSRR. Spadek PKB trwał kilka lat, a wpływ nań miały tak mądre pomysły jak całkowite otworzenie się na import dumpingowej i niedrowej żywności z USA czy przyjęcie dolara do rozliczeń między byłymi republikami. W ramach terapii szokowej likwidowano bez ładu i składu całe branże, np. produkję samolotów pasażerskich. Była to metodyczna, FIZYCZNA eliminacja środków produkcji. Do produkcji samolotów, tak jak do produkcji żywności Rosja wróciła niedawno. Cała dzisiejsza "opozycja demokratyczna" z Rosji to ekipa rządząca w latach 90.
   Po prostu USA w latach 90 XX wieku stosowały odwrotny wariant polityki niż w latach 20 i 30 XX wieku, gdy to amerykańscy inżynierowie stawiali fabryki Stalinowi. Obszar demoludów był gułagiem Wall Street - radzę zgłębić ten temat zanim zaczniesz częstować mnie komunałami o "planowaniu centralnym.

   Co samowystarczalności...Blok Wschodni był samowystarczalny, więc konieczność importu jakiś podstawowych dóbr można włożyć między bajki. Co lepsze obrabiarki sterowane cyfrowo itp. ale na to i tak był COCOM. Mogli się spokojnie odgrodzić od świata murem. Taka nędza jak Kuba albo Korea Południowa czy Iran działa w najlepsze.

   Masz teraz kraje NATO w których dług do PKB dobija 100%. Oczywiste jest, że prędzej świat podpalą niż ogłoszą samozaoranie. Po prostu banructwo jako przycyzna samorzutnego zwinięcia imperium jest bajką dla debili taką samą jak "gniew ludu" jako źródło rewolucji.

   Sabotaż jest oczywisty, ponieważ DOKŁADNIE CI SAMI ludzie którzy zażynali sowiecką gosporkę zbrojeniami i planowaniem centralnym, ogłosili "pierestrojkę". Było to świadome reformowanie od D strony: trzymanie obywateli pod komunistycznym kagańcem do samego końca, a potem nagła anarchizacja i wystawienie pod żer lewych prywatyzacji w ramach reform nadzorowanych z amerykańskiej ambasady. To samo mieliśmy w PRL. 1985 Jaruzelki ułożył się z Rockefellerem a kilka lat później farsa okrągłego stołu.

   Usuń
 4. "Honorowy obywatel Polski" pan Dagan zmarl 3 miesiace temu wiec po co wspominac ze poprzednia ekipa okupujaca tereny nadwislanskie nadala mu obywatelstwo 4 lata temu? I jaki to ma zwiazek z aresztowaniami ludzi zwiazanych z panem Korwinn Mikke, ktory to "kanalizuje" polska mlodziez od lat 20tu haslami bardziej populistycznymi niz wpomniany bestseller autostrwa Hitlera??
  Natomiast "bracia starsi w wierze" rzadza polityka swiatowa nieprzerwanie od czasow pana Rotszylda i BoE.. nihil novi sub sole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pan Dagan zmarl 3 miesiace temu wiec po co wspominac

   Ot choćby po to, że od tego czasu obywatelstwo Polski dostała cała masa ludzi z Izraela, w tym z Mossadu.-) Dziwnym trafem o tym źródle wzrostu obywateli władza milczy, a logicznie rzecz biorąc to powinna o tym głośno śpiewać, zwłaszcza przy obecnej demografii.-)

   Usuń
  2. ..Ot choćby po to, że od tego czasu obywatelstwo Polski dostała cała masa ludzi z Izraela, w tym z Mossadu.-)
   Owszem dostala ale to od poprzedniej ekipy "osmiorniczek"..
   logicznie rzecz biorąc to powinna o tym głośno śpiewać, zwłaszcza przy obecnej demografii.
   Odnosnie demografii to uwazam ze jest to sprawa lenistwa i wygodnictwa ludzi mlodych..
   Zeby nie byc goloslowny poslusze sie wlasnym przykladem.
   Ja mialem "szczescie" urodzic sie w samym srodku ostatniego wyzu PRL. Moj tato pochodzi z bardzo biednej rodziny z biednych wsi jakie mozna bylo znalezc chyba tylko na podkarpaciu i jest z wyzu powojennego - rodzenstwa mial 5cioro (czyli dzietnosc 6).
   Srednia dzietnosc jego i jego rodzenstwa to 2.66.
   Srednia dzietnosc mojego pokolenia z to 0.5. Tylko 2 osoby z 16(calosc mojego pokolenia) sa bez studiow cala reszta ma wyzsze wyksztalcenie(jakos tego wyksztalcenia jest oczywiscie rozna ale chodzi o zasade ze nie mowimy o zadnej patologi tyklo o ludziach ktorzy raczej nie moga mowic o braku mozliwosci w zyciu).
   Tylko Ja i jeden moj kuzyn prezentujemy "stary model" czyli ojciec pracuje matka wychowuje dzieci i obydwoje mamy po dwojce dziec (znaczaco zawyzamy statystyke)..
   Ot cala prawda o niskiej dzietnosci..

   Usuń
  3. W przypadku sitwy magdalenkowej nie ma sensu dzielenia rządów na "ekipy". To jest duopol partyjny podległy zagranicznym ośrodkom władzy. Gdy zignorujemy na chwilę pozorowany jazgot wojenek PO z PiS, otoczkę pijarowską itp. i zaczniemy analizować REALNE działania to różnice między partiami znikają.

   Usuń
 5. Supplement
  Musze dodac, ze nie bardzo rozumiem pojecie "grabarz imperium". Na Swiecie jedni sa budowniczymi, inni grabarzami, jedzcze inni nauczycielami. Kazdy z nich sluzy panstwu jak tylko wierzy , ze jest to sluszne. Przez pryzmat wlasnych potrzeb, i pogladow i uprzedzen. Kto zas jest grabarzem, a kto budowniczym, nigdy nie wiadaomo od razu. A i przez lata zmieniaja sie na to poglady. Adolf Hitler byl przekonany, ze buduje Niemcy, okazalo sie po tem, ze je pogrzebal. Ale nie wiadomo, czy za jakis czas, ten poglad ytez sie nie zmieni.
  IL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inspektorze, szkoda czasu na filozofowanie. Najwyraźniej umyka Ci subtelna różnica między sabotażystą a idiotą :D. Większość rewolucji miała charakter odgórny, a tylko dorabiała sobie oddolną legendę. Nie inaczej było z powstaniem ZSRR a następnie jego zaoraniem.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton
   https://www.youtube.com/watch?v=eVinTUzBdFo
   http://jeznach.neon24.pl/post/25897,tajemnica-andropowa-cz-i
   http://jeznach.neon24.pl/post/25958,tajemnica-andropowa-cz-ii
   http://jeznach.neon24.pl/post/26069,tajemnica-andropowa-cz-iii

   W latach 80 istotne tendencje separatystyczne wsytępowały jedynie w krajach nadbałtyckich i w zachodniej Ukrainie. Mocno to zgrzyta z taśmowym (z automatu) nadawaniem "niepodległości" każdej republice, nawet takiej która o wyjście nie krzyczała. Wiele z republik natychmiast pogrążyła się w wojnach i stała się małymi satrapiami. takim satrapą był np. Dudajew - sowiecki zbrodniarz - wielbiony przez pomyleńców z PiS. Była to po prostu taktyka globalistów, którzy publicznie przyznali, że ich bazą są USA, a resztę trzeba utrzymywać w permanentnym osłabieniu, wzajemnych wojenakch itd. Pakisatn - Indie, Ukraina - Rosja. Tajwan - Chiny. Dziel i rządź.

   Szefostwo ZSRR decentralizowało władzę, ale mocno zwlekało z liberalizacją gospodarki. Jest to zachowanie bardzo podejrzane u urodzonych reformatorów - no nie? Tak jaby spcejalnie szykowano "bidę" na terapię szkową. W Chinach od ponad 10 lat działały reformy rynkowe. Uważasz, że Andropow z Gorbaczowem to takie debile, że nie wiedziały co tłumi ekonomię?
   Oni jeszcze w latach 80 produkowali pluton jak opętani (znacząco więcej niż USA), choć wiedzieli o problemach z produkcją żywności i nie zamierzali toczyć wojny jądrowej, a wręcz przciwnie.
   Po prostu kupy się nie trzyma ten "rozpad". Głupia Kuba i Korea Północna jakoś nie zbankrutowały, a cały demolud poszedł i zbankrutował. I czy to go uchorniło przed spłatą pożyczek? Przecież nie. Spłacił 10 razy tyle.
   No to był bankrut czy nie?

   Usuń
 6. ZZ napisał był w emailu:
  nie wolno mi wpisać komentarza...
  zniknął poprzedni, to przytaczam ostatni:

  nie trzeba specjalnej inteligencji, aby dojrzeć oczywiste zlecenie na 'odkrycie ruskiego szpiega', może być całkiem komiczny, byle indianie zrozumieli, że kolegować się z Puckiem nie wolno
  bo to jest zbrodniomyśl i basta!

  pozdrawiam

  --
  zezorro says: easy ZZ


  Nie wiem dlaczego zniknął. Jeśli to cenzura, to z wyższego niż mój poziomu. Spróbuj raz jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 7. "zmienimy demografię i kulturę Europy,
  ---------------------------------------
  Naturalnie. Ale my nie o tym. To, ze i Zydzi, i Niemcy szkodza interesom ludnosci polskiej, nie znaczy ze Rosjanie to sam miod...
  IL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dość oczywiste. Fakty są jednak takie Rosja nie zagraża Polsce, ale Niemcy już tak, chociaż na razie w sferze gospodarczej i politycznej a nie militarnie. Na dodatek Polacy się raczej nie rusyfikują, ale za to ulegają germanizacji.

   Na germanizacje jest tylko jedna rada - doprowadzić Niemcy do upadku, a jako, że jestem germanofilem, to chciałbym widzieć zamiast Niemiec wiele krajów niemieckich i kilka wolnych niemieckich miast.-)

   W relacji z Niemcami, to albo oni zjedzą nas, albo my ich. Innej drogi nie ma, no chyba, że Niemcy wymrą, a będziemy graniczyć z niemieckojęzycznymi Turkami.-)

   Usuń

  2. Nikt tu nie twierdzi, że Rosjanie to sam miód, więc Twoja uwaga trafia w wymyślonego dyskutanta, jest więc sztuczką erystyczną. Warto też zauważyć, że od pewnego czasu propaganda - a za nią ok. 70% społeczeństwa - mówi, że Rosjanie to samo zło. Postawa niechętna wojnie z Rosją jest przez wielu ludzi kwitowana zdaniem "co ty tak tych ruskich lubisz". Zachodzi więc redefinicja pojęć. Rusofilem może się stać np. krytyk polityki NATO albo Ukrainy. Oznacza to już niezdrowe oderwanie od rzeczywistości, a przeciwko temy ZAWSZE warto protestować. Wariatkowo a la klimaty rewolucji kulturalnej to kiepskie miejsce do życia. Słyszałem niedawno gościa, który twierdził, że PiS to agentura Putina. Czemu? Mądry pan z TVN tak powiedział. Tak rozhuśtane zarzuty cechują niestabilne reżimy rewolucyjne. Wiesz czym to pachnie?

   Usuń
 8. Polacy się raczej nie rusyfikują, ale za to ulegają germanizacji.
  ---------------------------
  Moze nie jest to poprawne ideowo, (w.g. staropolskich przykazan, Niemcy zawsze robili krzywde Polsce nieslusznie, i z samej zlosliwosci, a Rosjanie jakas tam slusznosc mieli)ale i to oczywiste jest, ze lepiej jest nasladowac lepszych, niz gorszych. To swiadczy, ze mimo paskudztwa obyczajowego, jakie sie ciagnie za nasladownikami, troche rozsadku jednak maja...
  IL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dlatego wybuchło powstanie w mającym największą autonomię Królestwie Polskim (kongresowym) a nie w zaborach pruskim i austriackim. Zapewne Inspektor pije do ludzi widzących zbrodniczy bezsens tego powstania i przypisuje im "wyczucie słuszności Rosji". No bo cóż innego? Historia się powtarza. Jak ktoś nie chce recydywy kryzysu kubańskiego w Polsce (ale tym razem gorącego), to zapewne "wyczuwa słuszność Rosji" czyli bierze pensje w rublach. Pan to tak subtelnie zasygnalizował, że aż dech zapiera. Normalnie się tak nie certolą. Pewnie z obaw, że aluzja nie zostanie zrozumiana ha ha.

   Usuń
 9. " czyli bierze pensje w rublach. Pan to tak
  ------------------------------------------
  sol wklada swe slowa w moje usta. Za swe interpretacje odpowiedzialnosc bierze zawszs interpretator.
  Dysputa krazy wokol pytania, czy Polska ma byc wasalem Zachodu, czy tez Rosji. Innych altenratyw zaden dyskutant nie przewiduje-wiec wlaczam sie do dyskusji na zastanych warunkach. Zwracam jedynie uwage-nie poruszajac na razie geopolityki-ze od zachodu Polska moze sie dosc duzo nauczyc. Od Rosji mniej.Jest to otyle istotne, ze ani Zachod, ani Rosja nie sa zainteresowane dialogiem w ramach sojuszu. A jedynie realizacja swych celow strategicznych. Jesi Polska odmowi wspolpracy z Zachodem, stanie sie automatycznie przedmurzem rosyjskim-tak, jak dzis jest amerykanskim, czy tez szerzej, zachodnim.
  Pytanie jest-wramach powyzszej dysputy-co Rosja ma do zaproponowania, vs Zachod. Wodke bowiem juz pic umiemy...
  IL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dysputa krazy wokol pytania, czy Polska ma byc wasalem Zachodu, czy tez Rosji. "

   Jeśli ktoś ma mentalność niewolnika, to faktycznie poza taką "dysputę" nie wyjdzie. Warto jednak zauważyć, że jeśli już się upieramy, to poziomy wasalstwa mogą być różne, natomiast niewolnik z góry zakładający status wasalny, nie pomyśli nawet o negocjacjach mogących ustawić go w odpowiednim miejscu piramidy. Polska nigdy nie wybierała obozu, jej "wybór" od wieków jest dyktowany przez podmiankę elit. Skutekiem tego obecny układ wasalny jest w sposób histeryczny przedstawiany jako bezaltenaatywne błogosławieństwo. I last but not least. Skoro Rosja pozwoliła sobie nabruździć na Ukrainie, to (wrew natowskiej propagandzie) nie wytwarza ekspansywnego ciśnienia - a co za tym idzie nie ma palącej konieczności opowiedzenia się za jakąś "ochroną". Tymczasem w Polsce jest presja by w ramach sojuszu nasycać kraj amerykańskimi rakietami cruise. W tym momencie kończy się rola wasala, a zaczyna rola poświęconego pionka.

   Usuń
 10. kolejny sukces ABW, która przeszukała mieszkania Sławomira Marczewskiego i Marka Mareckiego z Krakowa i zarekwirowała la
  --------------------------
  Nawet nie zajmujac stanowiska w sprawie polityki polskiej vs Ukraina, Rosja, Niemcy, itd, nalezy zauwazyc, iz nie ma nic dziwnego, ze aktualny rzad pragnie prowadzic polityke-sluszna czy nie-w.g. wlasnego programu. I nie toleruje w swym przynajmniej obrebie i strefie wplywow konkurencyjnych "mikrorzadow". Nie robia tego dyktatury, nie robia tez demokracje, ani krolestwa. Co najwyzej , dozwolona jest demonstracja protestacyjna, po uprzednim uzyskaniu pozwolenia na nia. U odpowiednich wladz. Bezposrednie zas dzialania, majace na celu zmiane, badz uzupelnienie polityki aktualnego rzadu, poza stukturami tego rzadu, sa dzialalnoscia wywrotowa. I zaden rzad nie moze tego tolerowac. O zmiane polityki mozna zabiegac jedynie legalnymi srodkami-jako, np. opozycja w Sejmie.
  IL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A cóż to za "nielegalne" środki zastosowali Marczewski i Marecki?

   Usuń
 11. "nielegalne" środki
  -----------------------
  Sluzby bezpieczenstwa (we wszytkich krajach, wszystkich ustrojach i systemach solecznch) to, gdy jest potrzeba, tej nielegalnosci szukaja, by wraze dzialnia zniwelowac. I to wlasnie robi. Tak jet, gdy panstwo jest jako tako praworzadne. Gdy zas nie jest, to ie zawracaja sbie glowydocodzenami,tylk wsadaja do ciupy od razu, i maja spokoj.
  Podobnie jak w Ameryce dawniej-gdy sukan komunstow. Dochodzenai mi obsrwacjami. Bo jak wiemy, pan Stalin gdy szukal wrogow ludu, to od razu to drazu, bez zbednych dohodzen wswaczl do lochu.
  IL.

  OdpowiedzUsuń
 12. Supplement
  "nielegalne" środki
  W ogole, te dysputy z Rodakami moga byc dziwne. Przeciez.gdy nasza zona chodzi brudna, rozczochrana po domu, a na delegacje starannie sie czesze, perfumuje, ubiera fikusna bielizne, to rzecz nie o to idzie, czy ona "legalnie" ubiera korokowe majtki. W cywilizowanych spoleczenstawch kazdy rodzaj majtek jest dozwolony.Rzecz jednak w tym, ze i my mamy prawo sie zaniepokoic, i dokladnie sie przyjrzec tym "delegacjom.
  IL.

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP