czwartek, 4 października 2018

Szczepienia, czyli demokracja w praktyce, albo o tym, jak minister rozmija się z prawdą

Minister powiedział był, że demokracja, demokracją, a decydować o szczepieniach to będzie on i kilku cwaniaków, których on zna. Nie ważne co chcą rodzice - dzieci są własnością władzy i ta będzie z nimi robić co sobie chce. Nie ważne, że rodzice zamiast kochać ministra, to kochają własne dzieci. On będzie nas kochał i szczepił tak długo, aż i my jego i szczepienia pokochamy. A najważniejsze jest to, że są emigranci, którzy mogą nas zarazić, a szczególnie dzieci.

Tutaj chciałbym Polakom przypomnieć, że minister, to tylko sługa i można go zwolnić, pogonić, a czasami nawet powiesić. Minister i rząd ma Wam, rodzicom służyć, a nie coś tam kazać. Obywatele w Polsce i ich dzieci nie są niewolnikami i własnością państwa, aby to minister czy rząd decydował o ich zdrowiu czy życiu, tym bardziej, że za nic on nie odpowiada, a wszystko spada na barki rodziców.

Imć ministrze, proszę pojechać do takich krajów jak Austria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja czy Wielka Brytania. W tych krajach jest brak szczepień przymusowych, te kraje nie zmuszają nikogo do niczego, a jedynie rekomendują i refundują szczepienia. I w części z tych krajów przebywa cała masa emigrantów i epidemii tam nie ma, a nieszczepione dzieci tam nie umierają masowo. Specjalnie byłem w tym celu nad Odrą i patrzyłem na Niemcy i potwierdzam, że nieszczepione dzieci tam nie umierają, ba nawet (zusammen to kupen) umiera ich tam mniej niż w Polsce. Co minister zrobił, aby dogonić w jakości służy zdrowia te kraje? No proszę, nawet na Białorusi jest dla dzieci lepsza służba zdrowia niż w Polsce.

Umieralność dzieci do 1 roku życia, dane za 2017 rok:
Polska - 4
Czechy - 2.6
Niemcy - 3.11
Białoruś - 2.8
Szwecja - 2.3
Wielka Brytania - 3.7

Proszę się przyjrzeć jeszcze jednej tabeli i co Waść minister z tym zrobił?


Trzeba przy tym uczciwie przyznać, że w tych krajach, w których nie ma obowiązkowych szczepień jest pewien problem. Regułą jest, że minister zdrowia i jego podwładni muszą raportować kwoty, które otrzymują od koncernów farmaceutycznych. Proszę się więc ministrze zdrowia i drodzy lekarze, szczególnie ci pracujący w sanepidach, nie krępować i pokazać wasze kieszenie i to co wam do nich wkładają firmy farmaceutyczne, w tym i te, które dostarczają szczepionek.

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że o żadne dobro dzieci, ani o demokracje wam nie chodzi, tylko o własne kieszenie, drodzy zwolennicy przymusu zatrudnieni w ministerstwach i sanepidach.


8 komentarzy:

 1. Polacy są użytecznymi idiotami, w ogóle, nie w szczególe. Zawsze wychodzą przed szereg uważając takie postępowanie jako szlachetne i niezbędne, także dla reszty populacji. Niezależnie czy dotyczy to posiadania najnowszego samochodu, komórki, obowiązku, dobrowolnej daniny, czy egzekwowania prawa. Trudno żyje się w takim społeczeństwie. Przypomina mi to nieco kacapów o nabytych manierach dworskich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha. Tylko co to ma wspólnego z przymusowymi szczepieniami, poza tym, że pokazuje iż w krajach gdzie szczepienia przymusowe wcale nie są, śmiertelność noworodków jest niższa niż w Polsce oraz w horyzoncie kilku dekad trend tej śmiertelności w Europie zniżkuje wszędzie bez przymusu szczepień?

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  3. Dziękuję za defnicję cherry picking, ale naprawdę nie była mi potrzebna.

   Za to zamiast analogii do abstrakcyjnego przypadku rudych kryminalistów, sensownym ruchem mogłoby być przedstawienie jekiegoś spójnego argumentu na temat. Na przykład przeczącemu temu, że w krajach, gdzie dane szczepienia nie są przymusowe, umieralność rzeczywiście nie jest niższa.

   I tu masz pewien problem, bo być może musiałbyś dowodzić, że w ogóle nie ma za mocnej korelacji między szczepieniami a śmiertelnością dzieci, co pewnie byłoby jeszcze straszniejsze, niż fakt (lub nie) istnienia korelacji przymusowości szczepień ze śmiertelnością. Stąd rudy abstrakt, niezwiązany z tematem, rozumiem.
   Sorry, na mnie to nie działa, ad rem poproszę.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. Nie na temat... Kolejny unik znów niezbyt zgrabny, ale nie jestem specjalnie zaskoczony.

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP