czwartek, 22 sierpnia 2019

Polowanie

Brunner zaprosił nas na polowanie. Sołtys wymigał się, bo niby zwierzaków mu szkoda. No to ostaliśmy się tylko ja i Strirlitz. Na polowanie mieliśmy ruszyć ze starej leśniczówki Brunnera, którą ten dostał za jakieś zasługi dla NSDAP, a później po wojnie musiał ją odkupić u jakiegoś leśniczego za PRLu. No bo, wicie rozumicie, Brunner był Niemcem, ale takim jakby trochę spolszczonym, albo jak kto woli Polakiem, ale takim prawie zniemczonym.

   No to szukamy tej leśniczówki Brunnera i jedziemy. GPS pokazuje, że to już blisko i nagle, pośrodku lasu kończy się nam droga. Licznik stanął na 300 metrach od celu. Stirlitz zaklął coś pod nosem i wyciągamy z auta plecaki, ka(r)nister bimbru i sztucery. Obładowani jak turyści na Mazurach ruszamy wąską ścieżką do celu. Samochód zostaje.
   Stirlitz idzie pierwszy i raz klnie, a zaraz potem nuci czastuszki.Nagle, po przejściu jakichś stu metrów staje i pokazuje mi palcem w niebo - Видел такое дело! - ni to zapytuje, ni to objaśnia. Patrzę w górę, a tam dzik powieszony na szelkach na brzozie. Z wrażenia aż usiadłem. Stirlitz widząc moją niemoc podaje mi manierkę z wódką, a po chwili wyjmuje dwa kubki i nalewa nam bimbru. Patrzymy z niedowierzaniem na wiszącego dzika. - Wiesz ty co? - zapytuje Stirlitz i zaraz sam sobie odpowiada - Ten dzik to się powiesił, jak usłyszał, że jest zarażony AFS, no na jak mu tam po angielsku było,  afrykańskim fascynującym szwindlem, czy jakoś tak. Pewnikem całą rodzinę mu wybili, to się był i powiesił - zakończył Stirlitz i wypił kubek bimbru duszkiem, po czym nalał sobie z ka(r)nistra. - Wiesz! - odezwał się znowu, bo go wspomnienia dopadły - Byłem ja ci niedawno na wycieczcie w Wenezueli z kumplami z KGB, no i też idziemy po lesie, a tam powieszone, jak ten dzik na drzewie, cztery worki z boliwarami. No i wtedy to się zastanawiałem, czy ktoś inflacje, czy też sobie ognisko przygotował. - zakończył opowiadanie Stirlitz.
   Pociągnąłem łyk bimbru z kubka i tak mi się spodobało, że pociągnąłem raz jeszcze raz, a potem jeszcze raz. Wtedy to wylazł na ścieżkę z krzaków inny dzik, popatrzył na nas, a potem do nas zagadał - Asinus asinorum. - Stirlitz popatrzył na dzika, podniósł sztucer z ziemi i wycelował, ale dzik przezornie czmychnął w krzaki. Sztirlitz odłożył broń, wypił drugi kubek bimbru i też po łacinie powiedział - Absentem laedit, qui cum ebrio litigat!

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. googlotłumacz

  http://pharmacistben.com/health-news/up-to-100-vaccinated-sheep-contract-chronic-neurological-syndrome/

  Przewlekły zespół neurologiczny zaszczepionych owiec
  Odżywianie prawdy: zdrowie trawienne, zdrowie kobiet, zdrowie układu krążenia, wyciągi z konopi i ochrona przed oddziaływaniem pól elektromagnetycznych.

  [b][size=150]Choroba niebieskiego języka może być śmiertelną chorobą owiec. Standardowe podejście do wybuchu choroby to szczepienie, szczepienie i więcej szczepień. Nowe badanie pokazują, że te szczepionki powodują autoimmunologiczne zaburzenie neurologiczne o nazwie ASIA - to samo, co szczepionki mogą wywoływać u ludzi. Badanie hiszpańskich owiec stanowi przerażające spojrzenie na ich częstotliwość i dotkliwość. Co to znaczy u ludzi?[/size][/b]

  autor: Heidi Stevenson

  Potencjalne mocarstwa odmawiają przeprowadzenia badań porównujących zdrowie zaszczepionych przeciwko nieszczepionym dzieciom. Jednak hiszpański badacz patologii zwierząt, Lluís Luján, był zaniepokojony poważnymi problemami zdrowotnymi owiec po masowych szczepieniach w celu zwalczania choroby niebieskiego języka, choroby wirusowej przenoszonej przez owady. Tak więc przeprowadzono badanie w celu porównania zaszczepionych i nieszczepionych owiec. Wyniki powinny dotyczyć wszystkich.

  Zaszczepione Owce
  [b]Chociaż odsetek dotkniętych owiec był bardzo zróżnicowany, aż 100% niektórych stad zostało zdewastowanych przez chorobę wywołaną przez szczepionkę zwaną zespołem autoimmunologicznym / zapalnym wywołanym przez adiuwanty (ASIA).[/b]
  AZJA w owcach

  [b]Naukowcy z badania opublikowanego w czasopiśmie Immunology Research opisują zespół, który ma ostrą fazę tylko u około połowy procent owiec, z których większość wraca do zdrowia. Jednak faza przewlekła rozwija się później, co jest druzgocące, zarówno pod względem liczby, jak i ciężkości choroby. Wpływ gospodarczy jest ogromny.[/b] Opisują to w następujący sposób:

  Przewlekła faza zespołu ASIA u owiec jest częstszym wydarzeniem w naszych lokalnych warunkach produkcji owiec i powoduje proces neurologiczny i wyniszczonie, który nie ma równoległego charakteru w patologii owiec, i jest poważnym, ale niewyjaśnionym problemem dla rolników i weterynarzy. Faza przewlekła niekoniecznie musi następować po ostrym epizodzie i jest wywoływana przez połączenie wielu zaszczepionych ałunów zawierających szczepionki przez lata i bodźców zewnętrznych.

  Ciężkość jest na ogół związana ze stresem. Warunki takie jak zimno, złe odżywianie i wysoki poziom produkcji mleka powodują znacznie gorsze choroby.

  Częstość przewlekłej ASIA wynosi około 50–70% stad, a nawet 100% owiec w stadzie. Zespół przebiega przez fazy. Zaczyna się od „okresu pobudzenia, w którym dotknięte zwierzęta wykazują ciągły ruch, nienormalne zachowanie, niepokój i kompulsywne gryzienie wełny, w wyniku czego zwierzęta mają bardzo słaby płaszcz wełniany, rozproszone zaczerwienienie skóry i przerzedzenie dotkniętych owiec.” W tym czasie , owce wykazują normalny apetyt, a nawet nadmierny. Jednak faza ta kończy się dramatycznie z nagłym osłabieniem, przechyleniem głowy na bok, drżeniem mięśni i utratą masy ciała, która zmierza w kierunku kacheksji.

  W fazie terminalnej zwierzęta cierpią na brak odpowiedzi na bodźce, ataksję i tetraplegię. Następnie zapadają w otępienie lub śpiączkę i umierają. Wiadomo również, że mają spontaniczne aborcje. Cierpią na zmiany złogów tłuszczu, atrofię surowiczego tłuszczu, wodobrzusze, opłucnową, hydroperikardium i atrofię mięśni szkieletowych. Nerwy obwodowe pogrubiają się u większości zwierząt. Może to obejmować również nerwy pierwotne, takie jak rwa kulszowa.

  [Czytaj więcej: http://gaia-health.com/gaia-blog/2013-05-01/up-to-100-vaccinated-sheep-contract-chronic-neurological-syndrome-study/]

  A jak głosowano w sejmie?

  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/71_114/$file/glos_71_114.pdf

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xspsymbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=71&NrGlosowania=114

  A może po części AFS też wynika ze szczepień trzody?

  OdpowiedzUsuń
 3. https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/wybory-2019-r-zanim-zagosujesz-poznaj.html

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP