piątek, 13 grudnia 2019

Scenariusz Sacharowa, czyli o błędach przy inwestowaniu w miejscowościach nadmorskich

Robiąc za szpiega często ocieram się o teorie spiskowe. Tak też było i tym razem - siedzę przed kominkiem dogrzewając się bimbrem a pod nogami pląta mi się Gazeta Warszawska, tfu pies Szarik i nijak nie chce ani po drewno wyjść ani do ognia dołożyć. Myślę sobie - Nu, psie jeden, niech no tylko w Wigilię się odezwiesz, to już ja ci wygarnę. A tymczasem jedno moje oko zamyka się, a drugie czyta sobie te artykuł, gdzie tymczasem Konstantin Siwkow opisuje, że ataki z użyciem broni jądrowej „hiperkalibru” na niebezpieczne pod względem warunków geofizycznych strefy na terytorium USA to pewny sposób na zniszczenie kraju. 

No a na drugiej stronie w komputerze jakiś Independent już po raz trzeci pisze o inwestowaniu w nieruchomości. I wtedy naszła mnie radosna myśl, że po pierwsze primo, nie inwestuje w nieruchomości, a po drugie primo nie cierpię wakacji nad Bałtykiem, preferując wakacje nad rzeką, która lepiej chłodzi butelki. No a teraz jeszcze ten Sacharow, który przestrzegał przed inwestycjami w miejscowościach nadmorskich. 
I wtedy Szarik, nie patrząc na to, że do wigili jeszcze sporo czasu, podniósł łeb i odezwał się - Inwestuj w konserwy. 
Popatrzyłem na psa i pokiwałem ze zrozumieniem. No tak, psie konserwy zawierają prawie 95% mięsa, a ludzkie bywają,że aż całe 10%. Poza tym w nadmorskich nieruchomościach konserwy z pewnością nie występują.


 7 komentarzy:

 1. Strachy na Lachy! Facet jest niewatpliwie niezrownowazony. A USA takze znaja scenariusz wojny tsunamicznej i zapewne maja wlasne wplany zamoczenia Rosji. W odwecie badz w uderzeniu wyprzedzajacym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym, że Rosjanom to można zamoczyć Władywostok, Murmańsk i Piotrogród, ale Moskwę i niemal cały przemysł to już nie za bardzo....
   Owszem, da się im zaszkodzić, ale raczej nie wodą morską.

   Usuń
 2. W każdym razie prezydent Trump jest prezydentem niekonwencjonalnym.
  Miejmy nadzieje ze USA ani Rosja podstepnie nie rozpoczną wojny jądrowej

  OdpowiedzUsuń
 3. USA zapewne postara sie zrobic przewrot w Rosji w momencie zmiany prezydenta , kiedy rozpocznie sie kolejny wyscig do koryta. W tym czasie bedzie juz czynny Centralny Port Lotniczy i bedzie latwiej przerzucic wieksze ilosci zolnierzy i sprzetu na ewentualny front wschodni.

  OdpowiedzUsuń
 4. USA zapewne postara się zrobić przewrót w Rosji w momencie zmiany prezydenta , kiedy rozpocznie się kolejny wyścig do koryta.
  Zapewne tak, ale obawiam się, że może nie zdążyć. Szybkość rozkładu gospodarki amerykańskiej jest zatrważający, i jak mówiono na jednym ze spotkań z cyklu EUropa-Azja, w USA zużywanych jest ponad 20 jednostek energii na osobę, a w EUropie ok. 4, w Chinach i Rosji 1.8. Wzrost cen energii i surowców, spowodowany rozwojem lokalnych gospodarek, spowoduje dewaluacje na dolarze i wzrost w dolarach cen surowców i energii. W połączeniu z niemożliwości kontrolowania przez USA szlaków handlowych spowoduje to gwałtowne załamanie się gospodarki amerykańskiej. Właśnie jesteśmy w stanie zaobserwować stan przedzawałowy w USA, widoczny w operacjach repo. USA idzie na dno, a rząd w Warszawie próbuje na siłę wiązać się z trupem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim tlusty schudnie to chudego diabli wezma.Wzrost cen energii jest jednym z objawow dewaluacji USD ale nie jest tego powodem.

   Usuń
 5. Meteoryty to kosmiczne „bomby jądrowe” i spadają na Ziemię co 180 lat

  https://pl.sputniknews.com/nauka-i-tech/2019121611513824-potezne-meteoryty-niczym-bomby-jadrowe-spadaja-na-ziemie-co-180-lat/

  OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP