niedziela, 15 marca 2020

WHO i NBP, czyli pomagam

Dzisiaj z Sołtysem postanowiliśmy pomóc WHO i NBP w walce z zanieczyszczoną koronowirusem gotówką. Najpierw zdezynfekowaliśmy się porządnie, bimbrem, a potem eksperymentalnie wrzuciliśmy banknoty do pralki. Pranie w 60 stopniach zdezynfekowało gotówkę, ale zacząłem mieć wątpliwości, bo Sołtys twierdził, że jest to nielegalne pranie brudnych pieniędzy. Mnie też naszły wątpliwości, i aby przejaśnić myśli znowu wypiliśmy po kieliszku bimbru, tym razem w postaci nalewki na Andrographis paniculata. Pomogło. Oddech stał się mniej świszczący, a i myślenie dużo składniejsze. 
Teraz kolej poszła na mikrofalówkę. Wrzucona gotówka test przeszła pozytywnie i zdezynfekowała się porządnie, ale fale mikrofalowe usmażyły chipy w banknotach i znów Sołtys zaczął wybrzydzać, że niby zeszliśmy do podziemia i walczymy z NWO. Partyzantka też mi się nie uśmiechała, ale bardziej nie podobały mi się dziury w papierkach. Pewnie kasjerzy zaczną wybrzydzać w sklepach. Cóż było robić - znowu wypiliśmy po bimbrowej nalewce, pomogło i znowu rzuciliśmy się w wir pracy.
Sołtys nagrzał piekarnik do 80 stopni, a ja wrzuciłem banknoty do brytfanny cichcem podprowadzonej z kuchni. W obawie przed nalotem płci pięknej eksperyment ruszył. Po pół godzinie i wypitej jednej flaszce ruszyliśmy badać gotówkę. Ku naszemu zdumienie po koronowirusie nie było ani śladu, ale trochę zostało śladów kokainy i amfetaminy. 
- Eureka! - zakrzyknął Sołtys i wypiliśmy na zakończenie eksperymentu, a ja siadłem uzupełniać dziennik laboranta.

Drodzy rodacy! By ulżyć WHO i NBP w ich trosce o nasze zdrowie wybierajcie wszystko z konta i dezynfekujcie banknoty w piekarniku! Zdrowie Wasze jest najważniejsze!

Jeśli ktoś nie ma śmiałości pomóc społeczeństwu w zwalczaniu koronowirusa, to prosimy przesyłać do nas karty bankomatowe i piny, a razem z Sołtysem zapewniamy, że zadbamy o wybraną z bankomatów gotówkę, jak o własną.-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP