poniedziałek, 18 maja 2020

Cudowne rozmnożenie kasy, czyli cud mniemany

Przyszedł do mnie pijany Stirlitz mówiąc, że naukowcy radzieccy są najlepsi. - No! - pomyślałem -Radzieccy naukowcy nie takie cuda odkrywali. Dla przykładu odkryli schizofrenię bezobjawową. Kto miał taką schozofrenię, to nie mógł dostrzec ani uroków komunizmu, ani wiecznej przyjaźni z ZSRR. No i wtedy trafiał na kwarantannę na wiele lat. - Stirlitz przerwał mi wywód - Teraz jest tak samo. Jak nie widzisz uroków Adrjana i jedynie słusznej partii, to na kwarantannę. Bo to nasz minister od odbierania zdrowia odkrył koronowirusa bezobjawowego i izoluje. 
Zza płotu wychylił się Sołtys, mruknął pod nosem - Szczęść Boże! - i wlazł mi na podwórko jak na swoje i od razu wtrącił - A to minister nie wie, że ten Covid-19 to nie spełnia postulatów Kocha? - Stirlitz podumał i rzecze - No nie wie, bo w wyższej  szkole szczepionkarstwa i komunizmu im. Billa Gatesa tego nie wykładali. Przecież tutaj nie chodzi i wirusa, no bo go jeszcze nie wyodrębnili, tutaj chodzi o szczepionkę na tego wirusa co go na razie nie ma. Co tu do rozumienia jest.
Sołtys zburzył się - Na medycynie postulatów Kocha nie wykładali. A co wykładali? - To proste odparł Stirlitz - Wykładali jak to zamienić 5 tysięcy w 40 milionów. Sam na wykładzie byłem. Robi się to tak - Po pierwsze primo musisz zmienić nazwisko na Szujewski, a potem po dwóch latach od założenia spółki z kapitałem 5 tysięcy patrzysz, a tu spółka ma już 40 milionów. Twoja żona to lekarka, biedna i głupia, no bo tylko głupi by pracował za 6 tysięcy. No to teraz ona ma 12 milionów. - Sołtys zdjął czapkę i podrapał się w głowę - A co na to urząd skarbowy i prokurator generalny? -Skarbówka nic nie widzi, no bo widzisz, oni tam bez maseczek, a za to po 30tyś o ryjka zapłacić trzeba. - wtrąciłem -No to prokurator generalny Ziobro?! - ciągnął Sołtys - A on właśnie przygotował ustawę o konfiskacie super rozszerzonej.  Na  podstawie nowych przepisów każdemu można skonfiskować wszystko. - roześmiał się Sołtys - I pewnikiem są tam jakieś warunki dla tej konfiskaty! - zakończył zwycięsko. Stirlitz golnął bimbru ze szklanki i znów zaczął swoje - Po pierwsze trzeba mieć, bo temu co nie ma, to nie da się skonfiskować, a po drugie wystarczy mieć koronowirusa. - Tutaj Sołtys zatroskał się chwilę - No ale co te testy tak naprawdę wykrywają skoro wirusa nie ma? - Jak to co? - odezwał się Stirlitz - Zawartość kozy i papaja w organizmie. Prezydent Tanzanii sprawdził, to wie. - No ale to jest problem - odezwał się Sołtys - Nie mam kozy i nie jadam papaji. - To żaden problem! - wykrzyknął Stirlitz - W tamach tarczy antykryzysowej dostaniesz kozę, no, w zamian za żonę. Potem skonfiskuje ci się majątek, no bo masz kozę, tfu, koronowirusa w tej kozie, potem konfiskuje ci się kozę, no w ramach walki z koronowirusem odstawi się i kozę i takiego przedsiębiorcę do kozy. Co tu niejasne? - Chyba właśnie państwo polskie udowodniło, że jest największym producentem fake-newsów w tej części świata. - wtrąciłem - A na dodatek  zorganizowano w Polsce radio Erewań. Wystarczy zerknąć na https://fakehunter.pap.pl/ Ktoś tam pyta radio Erewań - czy to prawda, że Szumowski mówi że maseczki nic nie dają - radio odpowiada - To prawda, gdy się nie ma udziałów w firmach produkujących i sprzedających maseczki.-) Teraz jednak maseczki już coś dają, szczególnie ministrowi Szumowskiemu.

- A to nie może Ziobro posadzić do kozy Szumowskiego? - zapytał Sołtys - No nie za bardzo. - odparł Stirlitz - No bo widzisz, kiedyś Chrystus dokonał cudownego rozmnożenia chleba i ślad po tym nie został. No wszystko zjedli. Teraz Szumowski dokonał cudownego rozmnożenia wirusów, pandemi i zmarłych oraz kasy. Wszyscy leżą pokotem i umierają. Jedni ze strachu, a inni ze śmiechu. No to Adrjan też chce dokonać takiego cudu. - Przez rapowanie? - zapytał coraz bardziej skołowany Sołtys - On chce rozmnożyć kasę nie w spółce prywatnej ministra od odbierania zdrowia, ale w budżecie, poprzez ostry cień mgły. Wtedy będzie mógł każdemu dać po 1000+, 5000+, a nawet po 10000+. No bo Adrjan stworzony jest do rozdawania i do podpisywania. - wyjaśnił Stirlitz - No ale wtedy, to już nic za tą kasę się nie kupi! - zastopował go Sołtys - No właśnie! To taki sprytny sposób, aby zmusić Chrystusa do powtórnego przyjścia, aby znów rozmnożył chleb i go porozdawał i nakarmił ludzi. - odezwał się Stirlitz, który od zawsze był bezbożnikiem, jak każdy komunista. - Coś ci się pomyliło! Najpierw przecież musi pojawić się Antychryst. - odpowiedział Sołtys - No przecież już pojawił się! W osobie ministra od odbierania zdrowia. No bo sam rozumiesz że Chrystus romnaża chleb, by nakarmić ludzi, a Antychryst rozmnaża pieniądzie, których się przecież zjeść nie da, ale za to ładnie wyglądają na wyciągu z KRSu i pochwalić się przed innym nimi można! No same korzyści! A jak jeszcze połączy się koronowirusa z bimbrem, to może da się stworzyć bezobjawowego kaca! - rozmarzył się Stirlitz - To dopiero byłoby coś! Przy tym to blednie nawet koronowirus bezobjawowy!

2 komentarze:

  1. Pomniczek ministra "zdrowia" Szumowskiego od wyciagniecia 140 mln od podatników pewnie niedługo diabli wezmą a Duda co dzień będzie miał o pół punkcika mniejsze poparcie...

    OdpowiedzUsuń

free counters Silver charts on InfoMine.com Silver charts on InfoMine.com Ogólnopolska Akcja Bojkotu Mediów III RP